Strona główna » Drzwi do ogrodu – podnośno-przesuwne, bez progu

Drzwi do ogrodu – podnośno-przesuwne, bez progu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Elementem charakterystycznym dzisiejszych projektów architektonicznych są duże przeszklenia, dające możliwość otwarcia się na piękny ogród relaksujący po ciężkim dniu. W tym celu stosuje się drzwi podnośno-przesuwne typu HST firmy Bertrand.

Suwane skrzydła niemal całkowicie zacierają granicę między wnętrzem domu a otaczającą naturą z zewnątrz. Szerokość konstrukcji może osiągać nawet 9 metrów. Daje to możliwość całkowitego przeszklenia ściany budynku, bądź całkowitego otwarcia się na ogród.
Zastosowanie drzwi podnośno-przesuwnych narożnych pozwala na przeszklenie narożnika naszego domu. Rozwiązanie to tworzy niesamowity klimat wnętrza. Szyby  schodzą się pod kątem 90 stopni. Firma Bertrand, producent stolarki otworowej, jest ekspertem w produkcji drzwi podnośno-przesuwnych, będących hitem designerskim ostatnich lat.
Drzwi tego typu są ciekawą alternatywą dla standardowych, rozwiernych drzwi balkonowych, które przy każdym otwarciu zabierają miejsce w pomieszczeniu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych okuć skrzydła HST suwają się z niezwykłą lekkością. Mimo dużych gabarytów rozsunięcie nie stanowi problemu nawet dla dzieci.
Zalety tych drzwi z pewnością docenią osoby, dla których ważna jest pełna swoboda w aranżacji wnętrza. Drzwi przesuwne mają również przewagę nad zwykłymi balkonowymi w tym, że nie zatrzaskują się same pod wpływem wiatru czy przeciągu. Standardowo rozwiązanie to nie posiada progu. Widać tylko szynę, po której suwa się skrzydło, wystającą 8 mm nad posadzką.  Takie rozwiązanie nadaje lekkości i subtelności całej konstrukcji.

Więcej www.bertrand.pl

  Drzwi z dużym przeszkleniem

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.