Strona główna » Drzwi z dużym przeszkleniem

Drzwi z dużym przeszkleniem

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Duże przeszklenia w drzwiach są uniwersalne przez cały rok – latem rozpraszają silne promienie słoneczne, zimą dyskretnie doświetlają przyciemnione pomieszczenia. Duża tafla szkła jest bardziej awangardowa, a małemu pomieszczeniu nada luksusowy charakter.

Drzwi z dużą, przeszkloną powierzchnią stają się kolejnym źródłem wpadającego do pokoju światła. To bardzo istotne w pomieszczeniach, które chcemy optycznie połączyć lub które z powodu braku okien mają deficyt słońca, np. przedpokój i szczególnie istotne w małych mieszkaniach. 
– W naszej są  ofercie znajdują się  szyby matowe, przezroczyste, jak i typu chinchilla czy master carre – mówi  Krzysztof Kuczkowski, dyrektor zarządzający firmy Invado. Te dwa ostatnie rodzaje to szkła ornamentowe o ograniczonej przejrzystości, ale przepuszczające światło. Takie urozmaicenie, które możemy dostosować do istniejącego wnętrza, nadaje pomieszczeniu elegancję i smak. – Duża powierzchnia szyby w modelu D`Artagnan Invado (na zdjęciu obok) zapewnia odpowiednie doświetlenie. W zależności od potrzeby i upodobań możemy wybrać ten sam model w wersji pełnej albo z mniejszym lub większym przeszkleniem.
Szyba, ale bezpieczna
Choć szkło kojarzy się z czymś kruchym, dzisiejsza technologia uodporniła je na tyle, że bez obawy można wstawić drzwi z przeszkleniem, nawet gdy w domu są małe dzieci. Standardem drzwi Invado jest szkło hartowane, 7-krotnie bardziej wytrzymałe od tzw. szkła bezpiecznego. – Potrzeba naprawdę dużej siły, aby rozbić taką szybę, a jeśli to już się stanie,  szkło rozbije się na tysiące małych kawałeczków o nieostrych, zaokrąglonych kształtach.
– Jasne drewno to otwartość i dynamizm – mówi projektantka wnętrz, Ewa Olszewska. – Drzwi z dużą szybą podkreślą modne, luksusowe wnętrze – dodaje. Coraz częściej odchodzi się od pełnych, ciemnych drzwi, a tam gdzie chcemy jednocześnie wprowadzić nieco lekkości i świeżości, jasne kolory skrzydeł, z królującym ostatnio dębem bielonym na czele.

zdjęcie Invado – drzwi Dartagnan, cena ok. 1100 zł

www.invado.pl

  Drzwi z dębu, sosny, meranti lub brzozy

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.