Strona główna » Czy drzwi na wysoki połysk to dobry pomysł do małego mieszkania?

Czy drzwi na wysoki połysk to dobry pomysł do małego mieszkania?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Połyskująca powierzchnia drzwi rozświetla każde pomieszczenie, optycznie je powiększając. Dlatego własnie w małym mieszkaniu warto takie drzwi zamontować. Od niedawna na rynku są modele drzwi w błyszczącej okleinie Glossa.

Meble i drzwi na wysoki połysk, tak popularne w epoce „dzieci-kwiatów” znów są na czasie. W nowoczesnej odsłonie prezentują się w wielu kolorach i wzorach. Jednak przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na funkcjonalność, trwałość i jakość wykonania.
Popularną metodą nadawania wysokiego połysku drzwiom jest lakierowanie lub pokrywanie ich akrylem. Metoda ta ma jednak wiele wad, które ujawniają się zarówno na etapie produkcyjnym, jak również w trakcie eksploatacji. Konieczność polerowania przy tradycyjnym lakierowaniu może powodować niejednolity połysk. Co więcej, lakierowane drzwi gorzej znoszą zarysowania. Często zdarza się również, że lakier odpryskuje.

Alternatywne rozwiązanie proponuje firma INTERDREX, producent drzwi INTERDOOR, która jako jedyna na rynku polskim do produkcji drzwi na wysoki połysk stosuje okleinę na wysoki połysk – Glossa. Wykorzystanie specjalnej folii sprawia, że odporność drzwi na uszkodzenia mechaniczne, odpryski i zarysowania jest dużo wyższa niż przy tradycyjnym lakierowaniu. Poza trwałością, okleina Glossa daje również gwarancję jednakowego blasku na całej powierzchni drzwi, nawet pod uszczelką.

Design i funkcjonalność
Drzwi w okleinie na wysoki połysk sa do wyboru w 6 standardowych kolorach folii. Folia stosowana przy produkcji drzwi w okleinie Glossa, nie blaknie z upływem czasu. To ważne kiedy po jakims czasie chcemy zamówić kolejne skrzydła – będziemy mieli pewność, że odcień starych i nowych drziw będzie taki sam. W przypadku drzwi pokrytych lakierem, zdarza się, że z biegiem czasu nieco zmieniają kolor. Drzwi w identycznym wykończeniu, co podłoga i meble, to kolejna zaleta rozwiązania firmy INTERDOOR, pozwalająca zachować jednolitą aranżację wnętrza. Jest też opcja wyboru okleiny drewnopodobnej – palisander glossa. Takiej możliwości nie dają drzwi lakierowane czy pokryte akrylem.

  Jakie zamki montować w drzwiach zewnętrznych?

Cena skrzydła od 1344 zł netto + 23% VAT

zdjęcia INTERDOOR

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.