Strona główna » Jak wybrać narzutę na łóżko, czyli tkaniny w sypialni

Jak wybrać narzutę na łóżko, czyli tkaniny w sypialni

przez pytanieomieszkanie

Zarówno poduszki, jak i narzuta na łóżko powinny współgrać z wystrojem sypialni. Praktyczna narzuta jest uszyta z takiej tkaniny, którą można prać w pralce. Powinna byc na tyle duża, by przykrywała łóżko wraz z pościelą i sięgała do podłogi.

Nie zapominajmy o tym, że narzuta pełni funkcję dekoracyjną. Dlatego przy zakupie zastanówmy się nad kolorem tkaniny, jej wzorem. Są narzuty bawełniane, z tworzyw sztucznych czy satynowych. W przypadku tych ostatnich zwróćmy uwagę na funkcjonalność – choć wyglądają pięknie, mogą łatwo zsuwać się z pościeli. Narzuty na łóżko mogą być grube – pikowane, czyli wypełnione dodatkową włókniną, bądź cienkie, tzw. pledy, wykonane z pojedynczej tkaniny bez podszewki. Pikowane lepiej "wyrównują" łóżko, szczególnie jeśli zakrywają dwa komplety pościeli, kilka poduszek i jaśków.
Nakrycie łóżka może być proste, jednokolorowe bądź z wzorami czy ozdobami (jak np. narzuta glamour z pomponikami ze sklepu Dekoria.pl). Kolor i wzór mogą być jak najbardziej dopasowane do kolorystyki sypialni lub wręcz przeciwnie – mogą tworzyć kontrast kolorystyczny.

Wielkośc narzuty zależy od wielkości łóżka. Zanim kupimy narzutę, trzeba zamierzyć szerokość i długość łóżka oraz wysokość od podłogi do górnego krańca materaca, biorąc pod uwagę leżącą na nim pościel. Nakrycie możemy kupić gotowe lub uszyte na wymiar, jeżeli materac ma niestandardowe wymiary.
Narzuty gotowe i szyte na wymiar można kupic np. w sklepie internetowym dekoria.pl
Zdjęcia www.dekoria.pl

  Szarość we wnętrzach - mieszkanie 80 metrów kw

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.