Strona główna » Bezdotykowe baterie łazienkowe – oszczędność wody, wygoda

Bezdotykowe baterie łazienkowe – oszczędność wody, wygoda

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Energooszczędna, inspirowana sztuką kubizmu i przyjazna w użytkowaniu – taka jest nowa, bezdotykowa bateria z serii Oras Cubista. Poza umywalkową jest też bateria zwana bidetką…

Oras wprowadził na nasz rynek bezdotykową wersję serii Cubista. Nowa bateria stanowi alternatywę dla klasycznych rozwiązań stosowanych w łazience. Dostępne są dwa modele: bateria umywalkowa oraz model wzbogacony o specjalny prysznic – rączkę Bidetta. Nowe modele, podobnie jak całą serię Cubista, wyróżnia charakterystyczny design. Wprowadzenie wersji bezdotykowej pozwala dodatkowo podnieść komfort użytkowania, a przede wszystkim oszczędność wody i energii.

Energooszczędne rozwiązania

Użytkowanie baterii bezdotykowych jest łatwe i bezpieczne. Temperatura wody ustawiana jest bocznym regulatorem do poziomu najbardziej optymalnego dla użytkowników. Nie ma więc konieczności jej ustawiania przy każdym uruchomieniu strumienia. A to przekłada się na mniejsze zużycie wody. Wbudowany sensor bez dotykania kranu uruchamia wodę i reguluje jej przepływ do niezbędnego minimum. Urządzenie zasilane jest baterią litową o długim czasie żywotności i mocy 6 V.
Ekologicznie i oszczędnie działa także rączka Bidetta. Uruchamiana jest poprzez krótki (0,5 s) ruch ręką przed sensorem baterii oraz przycisk znajdujący się na rączce. Bateria zamyka się po ponownym ruchu ręką przed sensorem. Wykorzystanie rączki natrysku Bidetta pozwala na zużycie mniejszej ilości wody niż przy korzystaniu z kranu np. gdy potrzebujemy nalać wody lub opłukać przedmiot o dużej powierzchni. Zamiast manewrować nim pod baterią tracąc czas i wodę, korzystamy ze strumienia jaki daje prysznic. Dodatkowo rączka Bidetta jest idealnym rozwiązaniem do małych łazienek, gdzie nie ma miejsca na bidet. Rączka pozwala zwiększyć zasięg kranu o dodatkową funkcję użyteczną w codziennej higienie.
Regulator przepływu (6 litrów/minutę) w obu nowych modelach Cubista gwarantuje małe zużycie wody. Bateria wyposażone są także w filtry siatkowe.

  Prysznic w wersji podwójnej

Cena baterii Oras Cubista w wersji bezdotykowej: kran – 1.378 zł , zestaw kran z rączką Bidetta – 1.573 zł

Całkowitą nowością jest bateria Oras Vienda – pierwsza na świecie bateria wykonana z zaawansowanego technologicznie materiału kompozytowego, który dotychczas używany był m.in. przez NASA i Formułę 1. Jednocześnie bezdotykowa bateria Vienda jest najbardziej ekologiczną baterią – przepływ wody na poziomie jedynie 5 litrów/ min. Cena 983 zł

zdjecia Oras

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.