Strona główna » Zakup nowego mieszkania w Krakowie – którą dzielnicę wybrać?

Zakup nowego mieszkania w Krakowie – którą dzielnicę wybrać?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Kraków to miasto, w którym nie sposób się nudzić. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko wybiera się tu na studia i chcesz zakupić mu kawalerkę, czy też szukasz przestronnego mieszkania dla całej rodziny, tu znajdziesz atrakcyjną lokalizację. Na którą dzielnicę Krakowa się zdecydować?

Zanim rozpoczniesz poszukiwania nowego mieszkania w Krakowie, zastanów się, czy interesuje Cię lokal z rynku wtórnego, czy też pierwotnego.

Mieszkanie z rynku wtórnego kontra mieszkanie z rynku pierwotnego

Jeżeli poszukujesz mieszkania od dewelopera, które będziesz mógł urządzić zgodnie z własnym pomysłem, pozostaje zorientować się, gdzie są realizowane nowe inwestycje. O tym, że na mapie Krakowa powstaje wiele nowoczesnych obiektów mieszkalnych, mogą świadczyć inwestycje realizowane przez krakowskiego dewelopera EKOPARK. Aktualnie firma prowadzi budowę i sprzedaż nowych mieszkań w Krakowie oraz willi miejskich o różnych metrażach w ramach następujących inwestycji: 7 Życzeń, Art City, Morelove i U Przybyszewskiego.

Mieszkanie w spokojnej okolicy i dobrze skomunikowane – Bronowice i Wola Justowska

To, co wyróżnia nowe mieszkania w Krakowie proponowane przez dewelopera EKOPARK, to fakt, że są one położone w spokojnych okolicach, a jednocześnie są dobrze skomunikowane z centrum miasta. Jeżeli cenisz sobie przestrzeń i szukasz mieszkania dla całej rodziny, zainteresuj się inwestycją 7 Życzeń, która powstaje w dzielnicy Bronowice.

Osiedle willi miejskich jest położone w otoczeniu zabudowy jednorodzinnej i zieleni ogrodowej. W jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Krakowa – Woli Justowskiej – powstaje inwestycja Morelove. Do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane nowe mieszkania znajdujące się w pobliżu Lasu Wolskiego i Ogrodu Zoologicznego. Wokół nie brakuje też szkół, sklepów, instytucji kulturalnych i restauracji. To kolejne miejsce, w którym możesz zamieszkać z rodziną.

  Jaką baterię wybrać do kuchni

Gdy chcesz żyć w centrum – Grzegórzki i Bronowice

Na co dzień żyjesz szybko, ale zawsze znajdujesz czas na to, aby być w centrum najważniejszych wydarzeń kulturalnych? Grzegórzki znajdują się w pobliżu historycznego centrum Krakowa. Stąd blisko jest zarówno do Teatru Varieté, Muzeum Sztuki Współczesnej Mocak, jak i Tauron Areny, na której odbywają się m.in. koncerty. Tu również powstaje inwestycja Art City, która składa się z 318 mieszkań o metrażach od 30 do 76 m kw.

Do centrum miasta będziesz miał też blisko, jeżeli zdecydujesz się na nowe mieszkanie w Krakowie na osiedlu U Przybyszewskiego w dzielnicy Bronowice. Aby dojechać do centrum miasta, możesz skorzystać z komunikacji miejskiej, a do lotniska w Balicach będziesz miał zaledwie 25 minut drogi samochodem. W okolicy znajduje się wiele sklepów i restauracji, a aby zadbać o swój relaks, będziesz mógł skorzystać z sauny fińskiej, która zostanie udostępniona mieszkańcom.

Może Cię zainteresować: