Strona główna » Co wspólnego mają ze sobą zdrowy sen i najnowsze technologie stosowane w materacach?

Co wspólnego mają ze sobą zdrowy sen i najnowsze technologie stosowane w materacach?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Nie ma materaca idealnego dla wszystkich! Każdy z nas śpi inaczej: zasypia w innej pozycji, w innej się budzi, woli twardsze lub bardziej miękkie podłoże, ma inną budowę ciała. Przy wyborze materaca warto też zwrócić uwagę na zastosowane technologie, dzięki którym materac jeszcze dokładniej dostosowuje się do kształtu ciała i naszych wymagań, niweluje ucisk, pozwala kręgosłupowi i mięśniom odpocząć.

W materacach Curem z nowej kolekcji zastosowano 3 zaawansowane technologicznie pianki: Serene, Visco i Fusion. Na tej bazie eksperci Curem zaprojektowali 4 różne modele materacy, by sprostać różnym potrzebom i odbiorców. Każdy z nas śpi inaczej – w innej pozycji zasypia i się budzi, preferuje bardziej miękkie lub twardsze podłoże.

Nowa pianka – lepszy sen

Eksperci marki Curem stworzyli piankę, która łączyć dwie najważniejsze i najbardziej pożądane cechy. Po pierwsze reaguje na kształt ciała i dostosowuje się do niego. Po drugie zapewnia odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Pianka Serene jednocześnie gwarantuje odczucie delikatnego „otulania” ciała podczas snu oraz jest sztywna na tyle, by podpierać kręgosłup.

Pianka Serene stała się konstrukcyjną bazą całej kolekcji. Podobnie jak pianka termoelastyczna „zapamiętuje” kształt ciała i odkształca się pod wpływem jego ciepła, ale utrzymuje stały poziom twardości. Pianki termoelastyczne reagują bowiem nie tylko na naszą temperaturę, ale także na temperaturę w sypialni. Im cieplej, tym stają się bardziej miękkie.

Przekrój materaca Log marki Curem

W piance Serene marki Curem jest system SAT (Supportive Air Technology). Co to oznacza w praktyce? W każdym centymetrze tego komponentu znajdują się miliony „mikropoduszek”, które pod wpływem najmniejszego nacisku wypompowują z siebie powietrze. Jest ich tak wiele, ponieważ im więcej mikropunktów podparcia reagujących na nacisk, tym lepsze dostosowanie powierzchni materaca do kształtu ciała.

Jednym z twardszych modeli w kolekcji Curem jest model .log.

  • Materac stanowi mocne wsparcie dla pleców, nóg i ramion oraz niweluje nacisk na poszczególne partie ciała.
  • W konstrukcji zastosowano niższy niż w pozostałych modelach wkład pianki Visco, który dopasowuje się do ciała, a tym samym redukuje potrzebę częstej zmiany pozycji podczas snu.
  • Na komfort użytkowania wpływa także pianka Serene wyposażona w system SAT (Supportive Air Technology). Nacięcia w spodniej piance Fusion zaprojektowano z myślą o uzyskaniu twardszego podłoża snu.
  • Zastosowano wyłącznie poprzeczne linie cięcia ukształtowane tak, by stworzyć 7 stref twardości.
  • Pokrowiec Zeo Case zwiększa właściwości wentylacyjne i termoregulacyjne materaca.
  • Wielowarstwowa taśma 3D skutecznie usprawnia cyrkulację ciepła oraz powietrza.
  • Całości jest pokryta antybakteryjną powłoką, którą można prać w pralce.
  Okap nad wyspę kuchenną

więcej na www.curem.com

Może Cię zainteresować: