Strona główna » Wodorozcieńczalna farba bez zapachów i szkodliwych substancji

Wodorozcieńczalna farba bez zapachów i szkodliwych substancji

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Przy wyborze farby do mieszkań warto pomyśleć o bezpieczeństwie domowników. Wodorozcieńczalne farby z linii Super Spec Green marki Benjamin Moore nie wydzielają drażniącego zapachu, mają zredukowaną zawartość LZO i są przyjazne środowisku naturalnemu.

Z początkiem lutego 2010 w Polsce dostępna jest linia farb Super Spec Green amerykańskiej marki Benjamin Moore, która spełnia restrykcyjne normy bezpieczeństwa stawiane farbom do malowania wnętrz. Nowa rodzina produktów zastąpi farby Super Spec 274 i 275 w charakterystycznych niebieskich opakowaniach.
Lateksowa farba akrylowa Super Spec Green daje matowe lub półmatowe wykończenie ścian. Do wyboru 11 000 odcieni. Farba marki Benjamin Moore może być stosowana do odnawiania praktycznie wszystkich rodzajów podłoża m.in. tradycyjnych zapraw wapienno-cementowych i cementowych, cienkowarstwowych tynków mineralnych i akrylowych, gładzi gipsowych, płyt gipsowo-kartonowych, czy tapet. Jeśli wcześniej skorzystamy z odpowiedniego gruntu marki Benjamin Moore to farba Super Spec Green może posłużyć również do malowania powierzchni drewnianych, drewnopochodnych i metalowych. Farba nie wydziela nieprzyjemnego zapachu podczas malowania, a właściwości tiksotropowe sprawiają, że nie kapie z pędzla czy wałka. Farba Super Spec Green tworzy trwałe wymalowania, odporne na delikatnie zmywanie wodą po upływie 14 dni od aplikacji produktu na ścianie.

Super Spec Green jest produktem ekologicznym, całkowicie bezpiecznym w użytkowaniu. W formule farby wyraźnie zredukowana została zawartość lotnych związków organicznych (LZO). Ponadto, Super Spec Green spełnia wymagania stawiane farbom przez LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), czyli znany na świecie system oceny budynków pod względem rozwiązań sprzyjających ochronie środowiska naturalnego i redukcji zużycia energii. 
Informacje o produktach (Super Spec Green 780 i 781):
• Wydajność: 12 m2/l
• Stopień połysku: mat lub półmat
• Cena: od 39 zł brutto za 1 litr
• Opakowanie: 0,95 l; 3,78 l; 18,9 l
 www.benjaminmoore.pl

zdjęcia Benjamin Moore

  Kaloryfer jak nowy!

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.