Strona główna » Trendy kuchenne na 2015 rok

Trendy kuchenne na 2015 rok

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Biała płyta gazowa i biały okap Franke

Zdecydowanie przyszedł czas na biel. Białe meble kuchenne od lat są w modzie. To idealne tło dla innych kolorów, dla wzorzystej ściany, kolorowych dodatków kuchennych. Teraz coraz powszechniejsze stają się białe sprzęty AGD.

Białe ściany w mieszkaniu, białe drzwi wewnętrzne, które pokazywaliśmy już dość dawno, białe meble do kuchni i do pokoju… Biel jest jednym z kolorów, które zawsze są stosowane we wnętrzach. Ale białe sprzęty AGD dotychczas kojarzyły się przede wszystkim z tradycyjnymi kuchenkami wolno stojącymi – gazowa płyta i gazowy piekarnik, potem piekarnik elektryczny. AGD do zabudowy było czarne i stalowe. Ale trendem na 2015 rok jest białe AGD.

Biały okap

Przykładem nowoczesnego białego okapu jest model Franke Maris. Ma modny nowoczesny design, jest wydajny oraz łatwy w obsłudze. To okap skośny – a więc bardzo lubiany w ostatnim czasie model okapów.
Posiada wszystkie funkcje, jakich możemy oczekiwać od nowoczesnego okapu: energooszczędny silnik, oświetlenie halogenowe z funkcją przyciemniania oraz wygodne sterowanie Touch Control. Dzięki zasysaniu krawędziowemu, okapy Franke Maris są wydajne. Na biegu intensywnym może oczyścić nawet do 660 m3 powietrza w ciągu godziny.
Cena: 2499 zł
Jak obliczyć wydajność okapu do naszej kuchni

Biała płyta

Biała płyta to nie płyta emaliowana, ale szklana. Z białego szkła można kupić i płyty indukcyjne, i ceramiczne, i gazowe. Te ostatnie wyglądają bardzo ciekawie i nowocześnie. Często mają pięć palników, co jest wygodnym rozwiązaniem w domach, gdzie dużo się gotuje i bywa, że cztery naczynia to mało.
Płyta Franke Crystal FHCR 705 4G TC WH C ma pięć wysokowydajnych palników, w tym palnik „Trzy Korony” o mocy 3600 W, gwarantujący doskonały efekt gotowania. Panel sterujący jest z pokrętłami, a zdejmowana magnetyczna osłona termiczna skutecznie chroni pokrętła przed nagrzewaniem.
Cena: 2799 zł

  Kolor mebli do ciemnego pokoju; biel i dąb sonoma

Narożna płyta gazowa

Biały piekarnik

Piekarnik z białym frontem warto wybrać, jeśli płyta do gotowania jest także biała. Takim piekarnikiem jest Franke Crystal White CR 981 M WH M DCT. Elegancki i ergonomiczny piekarnik Crystal White ma 12 funkcji, pojemność 73 litry, sterowanie sensorowe z wyświetlaczem LCD, menu w języku polskim oraz drzwi potrójnie przeszklone. Ponadto jest wyposażony w wyjątkowe programy automatyczne Franke: Menu Kompletne, Wellness, Pizza Menu oraz energooszczędną metodę grzania – DCT (Dynamic Cooking Technology). Cena: 4799 zł

Biały zlewozmywak

Białe zlewy to dotychczas były przede wszystkim zlewy emaliowane. Od kiedy weszły zlewy stalowe, te białe emaliowane poszły w zapomnienie. A teraz zgodnie z kuchennym trendem na biel, powracają w wersji bardzo nowoczesnej, w doskonałej jakości – wykonane z kamiennych kompozytów.

W ofercie Franke jest zlewozmywak Maris 651-78 – idealny dla zwolenników stylu nowoczesnego i minimalistycznego. Prosta, elegancka forma zlewozmywaka pasuje do przestronnych kuchni, choć projektantom Franke udało się stworzyć zestaw, który świetnie sprawdzi się także w mniejszych przestrzeniach.

Co to jest fragranit

Regularnie powtarzane kuchenne czynności, jak obieranie i mycie owoców czy warzyw wykonamy szybciej i przyjemniej korzystając z praktycznych komór zlewozmywaka Maris, z wygodnie wyprofilowanym ociekaczem. Granitowy kompozyt – stale ulepszany przez Franke materiał Fragranit + zapewnia łatwe utrzymanie zlewozmywaka w czystości.
Cena: 1299 zł

zdjęcia i konsultacja FRANKE

Może Cię zainteresować: