Strona główna » Kolor mebli do ciemnego pokoju; biel i dąb sonoma

Kolor mebli do ciemnego pokoju; biel i dąb sonoma

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
meble Black Red White

Posiadam szary, grafitowy narożnik. Podłogi to naturalny jesion. Mam problem z dobraniem koloru mebli – jaki kolor okleiny mebli wybrać do ciemnego pokoju.

Pokój jest na planie prostokąta, ma duże okno balkonowe, lecz od strony północno-wschodniej, a zadaszenie dużego tarasu zabiera światło dzienne wpadające do pomieszczenia. Nie wiem jaki kolor ścian i mebli dobrać. Obecnie mam kolor szampan Dekoral. Oczywiście ściany mogę przemalować.

Kolory do małego pokoju

Ciemny, słabo oświetlony pokój to częsty problem w małych mieszkaniach. Oczywiste jest to, że musimy bazować na jasnych kolorach, to zawsze zdaje egzamin w małych pomieszczeniach. Delikatne szarości lub beże np. Dulux 30YY 72/009. Co do koloru mebli musi pani podjąć decyzję czy okleina ma być imitacją drewna, czy mieć gładki kolor. Jeśli idziemy w drewno, to proponuję laminat np. dąb sonoma (taki, jak na meblach pokazanych powyżej na zdjęciu). Jeśli natomiast woli pani kolory, to nieśmiertelna biel z czernią będzie idealna. Proszę również pamiętać o dobrym oświetleniu. Dni są teraz krótkie, a wieczory zimne, więc nastrojowe boczne oświetlenie zwiększy przytulność sprawiając tym samym, że z przyjemnością będziemy wracać do domu.

Pozdrawiam
Michał Zawadzki projektant wnętrz – zobacz moje projekty

  Urządzamy pokój dzienny 17 metrów kwadratowych

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.