Strona główna » Tania metamorfoza pokoju z kuchnią – home staging

Tania metamorfoza pokoju z kuchnią – home staging

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Ekipa pytanieomieszkanie.pl została poproszona o pomoc w metamorfozie pokoju połączonego z kuchnią. W grę wchodziło tylko pomalowanie ścian oraz kupienie nowej kanapy. Poza tym nie planowano żadnych inwestycji. Mały koszt – duża zmiana!

Metamorfoza pokoju z kuchnią tanim kosztem

Ściany w pokoju i w kuchni miały żółtawy kolor. Nie dodawał on uroku ciemnym meblom w pokoju, ani kremowym szafkom w aneksie kuchennym. W związku z tym pierwszym krokiem była zmiana koloru. Zaproponowaliśmy połączenie dwóch odcieni szarości – jeden bardzo jasny, natomiast ciemny na ścianie barku oraz wokół drzwi wejściowych do mieszkania.

Rozkładana kanapa

Po zmianach kanapa miała służyć do codziennego spania (mały pokój, w którym dotychczas była sypialnia gospodarzy, został oddany córeczce). I to właśnie kanapa była największym wydatkiem (koszt ok. 2000 zł).

Jest w szarym kolorze – zdecydowanie ciemniejszym od koloru ściany, na tle której stoi. Tkanina obiciowa ma bardzo ciekawy splot – przypominający splot lnu. Po rozłożeniu ma szerokość 160 cm – to jest bardzo istotne, by spanie dla dwojga nie było węższe. Każda osoba powinna mieć dla siebie ok. 80 cm szerokości łóżka.

Drugim wydatkiem był zakup farb. Malowanie właściciele mieszkania wykonali we własnym zakresie.

Metamorfoza – nowe ustawienie mebli

By pokój stał się bardziej funkcjonalny i mniej „zagracony” zaproponowaliśmy zmiany w ustawieniu mebli. Wszystkie meble pozostały te same. Jeden regał z półkami został przeniesiony do pokoju dziecka, natomiast małe biureczko pod komputer jest przeniesione i teraz stoi obok kanapy.

Dzięki tym zmianom w pokoju jest więcej przestrzeni, a praca przy oknie balkonowym jest zdecydowanie przyjemniejsza niż w wejściu do pokoju. Co istotne. półki z książkami i płytami tworzą równą linię nad meblami RTV, co ładnie zamyka całość.

  Dlaczego warto zamieszkać w centrum miasta? Poznaj zalety takiego rozwiązania!

Kolorowe dodatki

Do takiego zestawienia kolorystycznego – szare ściany, meble w pokoju w kolorze wenge, szafki kuchenne waniliowe – zaproponowaliśmy jasne dodatki dekoracyjne. Mają beżowy jasny kolor – poduchy, świece, wazon, osłonki na doniczki, dekoracje.

Drugim kolorem, który może tu zdobić wnętrze jest czerwień. Dlatego zrobiliśmy również wersję z czerwonymi dodatkami.

Metamofrozę zaprojektowała ekipa PytanieOmieszkanie

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.