Strona główna » Szary kolor w mieszkaniu – stonowana elegancja

Szary kolor w mieszkaniu – stonowana elegancja

przez pytanieomieszkanie
szary kolor w mieszkaniu

[paragraph]Szarości tworzą spójną wizualnie przestrzeń, pomagając jednocześnie podkreślić piękno innych barw. Szary kolor w mieszkaniu wprowadza do wnętrz spokój i równowagę oraz nadaje aranżacji ponadczasową elegancję.[/paragraph]

Szary tylko na pozór jest kolorem mało efektownym. To barwa neutralna, lecz jednocześnie szykowna. Wnętrzom nadaje wyważony, pełen harmonii klimat. Najczęściej szary kolor jest często kolorem wiodącym we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych i loftowych. Odcienie te tworzą też dobre tło dla innych barw – dobrze komponują się z tonacjami pastelowymi, ale są też idealnym partnerem dla kolorów intensywnych, żywych i nasyconych.

Zróżnicowane odcienie szarości są w palecie farb Harmonia z kolekcji Tikkurila Kolory Nastrojów. To odcienie od delikatnych porcelanowych tonów po wyrazisty głęboki antracyt. Barwy te pomogą zaaranżować przestrzeń, w której z przyjemnością oderwiemy się od zgiełku codzienności.

[zobaczp] Czy szary to smutny kolor?
Jak działają na nas kolory [/zobaczp]

Szarość i jasne barwy

Delikatna szarość w towarzystwie bieli, subtelnego odcienia pistacji i złocistej pszenicy, tworzy przejrzystą, pełną „oddechu” kompozycję kolorystyczną, pozytywnie nastrajającą na cały dzień. Aranżacja tej przestronnej, jasnej kuchni przywodzi na myśl pełne uroku chwile słonecznego poranka.

Szarość i błękit

Stylowo i nowocześnie – stalowe odcienie szarości tworzą przestrzeń bardzo uporządkowaną wizualnie, harmonijną i nowoczesną. Ciekawym akcentem jest przełamanie tej jednolitej kolorystycznie bazy odcieniem bezchmurnego błękitnego nieba, który pomaga się zrelaksować i nabrać dystansu do codzienności.

Szarość, biel i czerwień

Prostota formy ożywiona kolorem. Bazę kolorystyczną tej minimalistycznej łazienki stanowią neutralne barwy – stonowane szarości i biel. By całość nie była zbyt chłodna i monotonna, urozmaicono ją intensywnymi akcentami czerwieni. Taka aranżacja z pewnością zachwyci miłośników prostych form.

Szarość i zieleń

Pełna łagodności, wyważona aranżacja sypialni pomoże uspokoić myśli i wyciszyć emocje. Kompozycja barw jest tu bardzo harmonijna, lecz nie nudna – szarości przełamuje dodatek subtelnego seledynu, a charakteru dodaje całości prosta w wykonaniu, a przy tym efektowna dekoracja ściany.

  Naklejki ścienne - czy zostają po nich ślady

www.tikkurila.pl

Może Cię zainteresować: