Strona główna » Okna drewniane – co warto o nich wiedzieć

Okna drewniane – co warto o nich wiedzieć

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Drewniane okna Sokółka

Okno drewniane jakie jest każdy widzi – można sparafrazować znane powiedzenie i byłoby ono całkiem trafne, gdyby chodziło o zwykłe okna. Jeśli jeszcze nie znasz okien Sokółka, właśnie teraz jest najlepszy moment, żeby odkryć kilka ciekawostek z nimi związanych.

Kiedyś były tylko prostymi otworami w dachu lub ścianie. Dziś okna przybierają rozmaite kształty i kolory, wyposażane są w nowoczesne rozwiązania. Jednak na przestrzeni wieków nie zmieniło się jedno: okna zawsze pozostaną wizytówką domu.

Dlaczego warto wybrać okna drewniane?

1. Na początku był maszt – sosny pochodzące z Podlasia w XVI w. wykorzystywane były do budowy masztów europejskich statków. Obecnie firma Sokółka wykorzystuje wszystkie zalety tego naturalnego surowca do produkcji trwałych i przyjaznych środowisku okien.

2. Najniższy czyli najlepszy – drewniane okna Sokółka mogą pochwalić się jednym z najniższych współczynników przenikania ciepła, który wynosi mniej niż 0,8 W/m2 K.

3. Drewno dobrze zarządzane – okna drewniane Sokółka jako jedne z nielicznych na rynku posiadają certyfikat Forest Stewardship Council, który jest gwarancją odpowiedzialnego gospodarowania zasobami leśnymi.

4. Do wyboru, do koloru – okna drewniane wyróżnia nie tylko elegancja i trwałość, ale różnorodność i możliwość zmian. Drewnianą ramę (w wersji kryjącej, ale nie lazurowej) można przemalować na wybrany kolor, czego nie da się zrobić w przypadku okien z PCV.

5. Tradycyjnie nowoczesne – okna drewniane Sokółka produkowane są z drewna pochodzącego z polskich i tropikalnych lasów. Dąb, sosna lub egzotyczne meranti. Do wyboru, do koloru!

6. Okno w zasięgu pilota – drewnianymi oknami balkonowymi Thermo HS można zdalnie sterować dzięki w pełni automatycznemu napędowi, za pomocą pilota lub przycisku umieszczonego w klamce.

7. Tysiąc w kieszeni – albo nawet i więcej! Myślisz o wymianie starych okien na nowe, drewniane? To świetny pomysł, dzięki któremu zaoszczędzisz na rachunkach za ogrzewanie domu. Chcesz wiedzieć ile? Kalkulator oszczędności Sokółka pomoże Ci to obliczyć.

  Jakie kwiaty na balkon?

8. Gwarancja do 10 lat – tyle może maksymalnie wynieść gwarancja na drewniane okna Sokółka. To aż trzy razy dłużej niż gwarancja na samochód osobowy!

9. Dźwięk pod kontrolą – drewniane okna Sokółka pomagają odciąć się od miejskiego hałasu, dzięki bardzo dobrym parametrom dźwiękoszczelności – nawet do 41 dB.

„Sokółka Okna i Drzwi” S.A. Spółka posiada ponad 40-letnie doświadczenie i jest jednym z najbardziej zaufanych producentów stolarki drewnianej i okiennej na polskim rynku. Misją spółki jest produkcja okien i drzwi o jakości spełniającej najwyższe wymagania klientów. Firma posiada kadrę profesjonalistów, którzy dokładają największych starań, aby produkt docierający do inwestora cechował się najwyższym poziomem jakości i staranności wykonania. Z firmą skontaktować się można, dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 122 822.

www.sokolka.com.pl
biuro@sokolka.com.pl

Może Cię zainteresować: