Strona główna » Projekt przeniesienia kuchni i połączenia jej z pokojem

Projekt przeniesienia kuchni i połączenia jej z pokojem

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
projekt mieszkania

Kupiłam dwupokojowe mieszkanie i chciałabym poprawić jego funkcjonalność podczas planowanego remontu. Mieszkanie jest przestrzenne, ma dwa pokoje i oddzielną kuchnię. Jednak wolałabym połączyć kuchnię z salonem. Wtedy powstaje problemem jak i gdzie urządzić sypialnię.

Przeniesienie kuchni do pokoju – propozycja projektanta

Najlepszym rozwiązaniem jest przeniesienie kuchni do pokoju, w którym w pierwotnym planie miała być sypialnia. Kolejnym krokiem jest połączenie obu pokoi. Dzięki temu mieszkanie będzie bardzo przestronne. Sypialnia zaś zostanie urządzona w miejscu dawnej kuchni.

Zabieg przeniesienia kuchni do pokoju jest możliwy, ponieważ między tymi pomieszczeniami jest łazienka, a w niej piony wentylacyjne i kanalizacyjne. Urządzenia kuchenne zostaną więc podłączone do pionów w łazience.

Gotowe projekty i wizualizacje mieszkań
Pomysły na połączenie kuchni i pokoju

W ten sposób zrealizowałem plan właścicielki mieszkania, by mieć salon połączony z kuchnią. Poza tym należało znaleźć miejsce na dużą szafę, komplet mebli wypoczynkowych oraz stół z krzesłami. Zaproponowane zmiany w układzie ścian pozwalają na wygodne ustawienie wszystkich tych mebli

Projekt Michał Zawadzki

  Czy warto śledzić trendy kolorystyczne we wnętrzach?

Może Cię zainteresować: