Strona główna » Suszarka czy pralko-suszarka?

Suszarka czy pralko-suszarka?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Często spotykamy się z pytaniem co lepiej kupić: pralkę i suszarkę osobno czy pralko suszarkę. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bo zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady.

Zacznijmy od tego, że wiele osób w ogóle nie widzi potrzeby posiadania suszarki bębnowej. Montują wieszaki do suszenia nad wanną, decydują się suszarki stojące, wieszają sznury na pranie na balkonie. Tego typu metody mają sporo wad: rozwieszanie prania jest pracochłonne i czasochłonne, suszące się pranie zajmuje miejsce w mieszkaniu i do tego nie wygląda zbyt estetycznie. Jeśli w łazience czy w pokoju, gdzie suszymy pranie jest na dodatek wilgotno, ubrania nie schną jak należy. Suszarka bębnowa może wybawić nas z tego typu kłopotów.

Tylko co lepsze: pralko-suszarka czy pralka i suszarka osobno?

Wydawać by się mogło, że odpowiedź jest prosta – pralko-suszarka to jedno urządzenie, które zarówno wypierze, jak i wysuszy. Zajmuje mniej miejsca niż dwa osobne urządzenia i przeważnie mniej kosztuje. Jednak rozwiązania dwa w jednym mają swoje wady.

Pralko-suszarka jest przede wszystkim przeznaczona do prania, a funkcje suszenia są dodane przy okazji. Wystarczy porównać bęben pralko-suszarki i samej suszarki. Bęben suszarki jest większy i ma podłużne szczeliny, przez które jest dystrybuowane powietrze. Zapewnia to możliwość efektywniejszego suszenia większej ilości rzeczy. W pralko-suszarce nie powinno się suszyć za jednym razem całego prania. Trzeba wyjąć część i wysuszyć tradycyjnymi metodami lub suszyć na raty.

Co wybrać – oddzielnie pralkę i suszarkę czy pralko-suszarkę?

Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca warto rozważyć dwa osobne urządzenia. Producenci zdając sobie sprawę z ograniczeń powierzchni w mieszkaniach oferują możliwość umieszczenia tych dwóch urządzeń w „słupku”, jedno na drugim. Wystarczy kupić specjalny łącznik, którym przytwierdza się suszarkę stojącą na górze do pralki. Łącznik zapobiega przesuwaniu suszarki, gdy pralka odwirowuje pranie.

  Kolory do ciemnego przedpokoju

Nowym, ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez producentów AGD są suszarki z funkcją pary. To bardzo przydatna cecha. Można dzięki niej odświeżyć ubranie bez konieczności prania. Wykorzystanie pary w znacznym stopniu ułatwia też prasowanie, a niektórych rzeczy takich jak T-shirty nie trzeba wcale prasować.

zdjęcia:

 

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.