Strona główna » Ściana w przedpokoju; nowoczesna lamperia
Nowoczesna lamperia w domu w korytarzu

Mamy w domu wewnętrzną klatkę schodową. Problemem są ściany w tym miejscu, ponieważ są wciąż brudne. Jak wykończyć ściany w przedpokoju, żeby łatwo było je umyć. Może lamperia? Ale czy można mieć nowoczesną lamperię?

Rzeczywiście słowo lamperia kojarzy się zazwyczaj z klatkami schodowymi w blokach, szkolnymi korytarzami czy szpitalnymi poczekalniami. Takie wykończenie powierzchni to jednak nie tylko dobry sposób na utrzymanie ścian w czystości. Lamperia może z powodzeniem stanowić ciekawy element dekoracyjny ścian. Nowoczesna lamperia może być malowana farbami z połyskiem lub matowymi. Co istotne takie farby są odporne nawet na szorowanie środkami dezynfekującymi.

Dlatego pomalowanie ścian farbą olejno-ftalową to dobre rozwiązanie do przedpokoju, na klatce schodowej czy np. w pralni. Szczególnie jeśli w domu są zwierzęta, często ściany przy schodach stają się brudne już po kilku tygodniach. Lamperię można myć często, skutecznymi środkami czystości i na pewno nic jej nie zaszkodzi.

Zalety lamperii

Ściany pokryte lamperią wykonaną farbą olejną mają trwałą powłokę, z której łatwo usunąć wszelkie plamy i zabrudzenia. W domu na pewno taka farba zda idealnie egzamin, skoro jest dopuszczona do użytku w obiektach użyteczności publicznej oraz szpitalach, a więc spełnia restrykcyjne wymagania.

Farba olejna do malowania lamperii

Takim produktem jest np. Śnieżka Supermal® Emalia Olejno-Ftalowa, którą można wykorzystać nawet w pomieszczeniach przeznaczonych do przechowywania produktów żywnościowych. – Aby uzyskać najwyższej jakości powłokę malarską, przeznaczone do malowania podłoże powinno być suche i czyste. Emalię można nanosić płaskim pędzlem o miękkim włosiu, wałkiem lub używając natrysku pneumatycznego lub hydrodynamicznego.

W porównaniu z tradycyjną farbą olejną – dostępną zazwyczaj tylko w kilku kolorach i jednym rodzaju wykończenia powierzchni – nowoczesne produkty dają dużo większe możliwości aranżacyjne. W przypadku Śnieżki Supermal® Emalii Olejno-Ftalowej możemy wybierać spośród 20 gotowych kolorów z efektem połysku oraz dwóch – białym i czarnym – z matowym wykończeniem powłoki.

  Jak układać panele?

Jak przygotować ścianę do malowania

Emalię można nabyć również w postaci bazy przeznaczonej do zabarwienia w systemie kolorowania, obejmującym ponad 2000 kolorów.

Designerska lamperia w mieszkaniu

W każdym domu, w którym dużo się dzieje – za sprawą małych dzieci, zwierząt czy też częstych imprez – ściany są szczególnie narażone na zabrudzenia. Umiejętnie wkomponowana w wystrój salonu lub pokoju dziecięcym lamperia, pomoże je chronić.

Szybko i tanio odnowione mieszkanie
Z powodzeniem sprawdzi się w przedpokoju, gdzie nie trudno przecież o różnego rodzaju plamy, błoto z butów czy wilgoć. Ta przestrzeń pełni zarówno funkcje użytkowe, jak i reprezentacyjne, dlatego warto zadbać, aby była estetyczna.

Boazeria jak lamperia

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej emalii, nowy wygląd możemy nadać nawet drewnianej boazerii, na której widać już upływ czasu. Wystarczy, że pomalujemy ją na wybrany kolor, a zyska ona nowoczesny wygląd.

Zdjęcia i konsultacja Śnieżka

Może Cię zainteresować: