Strona główna » Sypialnia, czyli strefa nocna w projekcie domu
sypialnia na poddaszu

Dom to miejsce odpoczynku i relaksu. O komforcie domowników decyduje nie tylko lokalizacja inwestycji, ale i rozmieszczenie poszczególnych stref: dziennej i nocnej. W przypadku różnych typów projektów, urządzenie sypialni będzie stawiało przed inwestorami różne wyzwania.

Jasny i czytelny podział w domu to podstawa wygody i funkcjonalności na długie lata. Dlatego wybierając gotowy projekt domu, zastanów się najpierw, jaki dom chcesz zbudować: parterowy czy z poddaszem. Ten wybór ma zdecydowany wpływ na strefę nocną.

Dom z poddaszem = wyraźny podział na strefy

Jeśli zależy Ci na dokładnym wydzieleniu części nocnej, wybierz projekt domu z poddaszem użytkowym. W przypadku takiego rozwiązania, strefa dzienna z salonem, kuchnią, jadalnią i w zależności od projektu (spiżarnią lub pomieszczeniem gospodarczym) znajduje się na dole, a sypialnie dla domowników i łazienka na wyższym poziomie.

Dom parterowy w porównaniu do projektu z poddaszem nie ma już tak jasnego podziału na część dzienną i nocną. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na to, jak rozplanowane są poszczególne pokoje i zadbać o oddzielenie strefy prywatnej (sypialnej) od użytkowej części domu (kuchnia, pokój dzienny). Ciekawym rozwiązaniem jest wiatrołap, który będzie oddzielał obie strefy. Przejrzyj rzuty projektu i rozkład pomieszczeń. Lokalizacja salonu od południa gwarantuje odpowiednie nasłonecznienie – to bardzo istotne w przypadku pokojów, w których spędza się większość dnia.

Projekt to dopiero początek

Wybór dobrego gotowego projektu domu to podstawa. Klasyczne wnętrza czy chłodny minimalizm? Wybór należy do Ciebie. Pamiętaj, że nawet niewielką przestrzeń można zagospodarować w taki sposób, aby wizualnie sprawiała wrażenie większej. Odpowiedni dobór kolorów i dodatków stworzy przytulny kąt dla całej Twojej rodziny, obojętnie czy będzie to mały parterowy dom, z poddaszem użytkowym czy nowoczesna rezydencja.

„Dobre Domy Flak & Abramowicz” Sp. z o.o. Spółka komandytowa to autorska pracownia projektowa z siedzibą we Wrocławiu. Spółka istnieje na rynku od 2003 roku, a jej zespół tworzą doświadczeni architekci. Pracownia współpracuje zarówno z klientami indywidualnymi, jak i deweloperami. Jej oferta obejmuje ponad 400 gotowych projektów. Firma oferuje również bezpłatne konsultacje z architektami pod numerem 71 352 04 40 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.
www.dobredomy.pl

  Płyta gazowa Optimex - 10 powodów, dla których warto wybrać właśnie ją

Może Cię zainteresować: