Strona główna » Jak układać panele?

Od czego zacząc wybór podłogi do salonu? Z pewnością od zadania sobie kilku kluczowych pytań: jak
intensywnie ta podłoga będzie eksploatowana, czy położymy na nią dywan, a także w jakim kolorze chcemy mieć posadzkę – zblióżnym do kolory drzwi czy raczej mebli.  Na koniec ile pieniędzy planujemy przeznaczyć na ten cel?

Polacy chętnie wybierają klasyczne drewno i panele podłogowe, a te ostatnie, zwłaszcza dzięki łatwemu montażowi, z pewnością przypadną do gustu majsterkowiczom, którzy chętnie samodzielnie remotują mieszkanie. Trzeba jednak wiedzieć jakie panele wybrać, by podłoga jak najdłużej wyglądała dobrze i nie była zniszczona.
 
 Jak układać panele?
Najlepiej jeśli panele skierowane będą prostopadle do okna, czyli równolegle do kierunku padania światła. Zastosowana sztuczka sprawi, że połączenia między nimi staną się mniej widoczne. W przypadku bardzo wąskich pomieszczeń, ułożenie paneli w poprzek (zwłaszcza tych o
wzorze klepki) optycznie rozszerzy wnętrze. Warto też zwracać uwagę na wzór paneli: jeśli już zdecydujemy się na modele imitujące deski.
 
Czas na drzwi wewnętrzne
Warto pamiętać, że drzwi powinny współgrać z podłogą lub oknami. W przypadku okien  z białymi ramami
drzwi mogą byc równiez białe, ale też można dobrać ich kolor do kolory mebli. Pamiętajmy, że do małych mieszkań lepsze będą drzwi w jasnych kolorach.. Mile widziane są naturalne odcienie drewna takie jak sosna, brzoza, dąb bielony, jesion czy jasny buk. W przestronnych wnętrzach możemy miećz drzwi w kolorach ciemniejszych np. wiśnia, dąb, orzech, wenge oraz odcienie drewna egzotycznego heban i palisander.

zdjęcia i konsultacja www.vox.pl

  Czerwień w pokoju

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.