Strona główna » Jakie wybrać drzwi do nowoczesnej kuchni?

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w domu, często staje się  centrum  życia rodzinnego.Oczywiście wciąż panuje moda na kucnie otwarte na pokój. Jednak jest wielu zwolenników kuchni oddzielnej, zamykanej drzwiami. Jak wybierać drzwi do kuchni, by tworzyły ciekawy element wnętrza?

Drzwi do kuchni muszą być lekkie, a zarazem wytrzymałe i szczelne, by skutecznie zapobiegać rozprzestrzenianiu się kuchennych zapachów. Powinny lekko chodzić w zawiasach, łatwo się otwierać i zamykać bez trzaskania. Drzwi z litego drewna często nie spełniają tych wymagań, są dość ciężkie i łatwo się wypaczają. Doskonałym rozwiązaniem dla nowoczesnych kuchni są bezprzylgowe drzwi płytowe, np. model DUO firmy POL-SKONE. Dzięki konstrukcji opartej o gładkie płyty HDF, w przeciwieństwie do drzwi drewnianych, są bardzo odporne na działanie wilgoci, co jest szczególnie istotne w kuchenni.

Nowoczesność formy
Dobierając drzwi kuchenne nie można zapomnieć o tym, by wzorem i stylem pasowały do pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne, ponieważ często  łączą one kuchnię z salonem, holem lub jadalnią. Prosta forma i bezprzylgowa konstrukcja drzwi DUO firmy POL-SKONE współgra z nowoczesnymi, minimalistycznymi elementami  wyposażenia, takimi jak gładkie, proste fronty meblowe, błyszczące blaty czy chromowane okapy o geometrycznej formie.  Drzwi płytowe, oprócz podstawowej wersji o litej tafli, dostępne są także w 7 wariantach z przeszkleniami. Standardowe przeszklenie wykonane jest ze szkła ornamentowego lub przezroczystego gładkiego o grubości 4 mm. Możliwy jest także wybór wersji z bulajem ze szkła matowego lub przezroczystego, co nada kuchni marynistyczny klimat.

Aranżacja kolorem
Do nowoczesnych kuchni warto dobrać drzwi kolorowe, pasujące do mebli kuchennych. Skrzydła z kolekcji DUO sa dostępne zarówno w kolorze białym, jak i w odcieniach z palety RAL i NCS (oprócz kolorów metalicznych). Białe drzwi będą wspaniale komponować się jasnymi podłogami i ścianami, jednocześnie rozświetlając kuchenne wnętrze i dodając mu przestronności. Drzwi w zdecydowanych odcieniach, takich jak zieleń czy fuksja mogą stanowić wyszukany akcent kolorystyczny w pomieszczeniach o pastelowych ścianach i oszczędnych w formie dodatkach.
 
Warto pamiętać
Drzwi kuchenne powinny otwierać się do wewnątrz, dzięki czemu nie będą ograniczać miejsca
w sąsiadującym pomieszczeniu. Niezwykle istotna dla komfortu użytkowania jest także ich szerokość, która powinna wynosić co najmniej 80 cm. Dzięki temu wnoszenie do kuchni zakupów czy serwowanie posiłków będzie łatwiejsze. Aby zapewnić  bezpieczeństwo użytkownikom drzwi kuchenne nie powinny mieć progów. Dobrze, by szczelina między podłogą a dolną krawędzią drzwi miała szerokość co najmniej 2,5 cm, co gwarantuje równomierny przepływ powietrza. Dla drzwi Płytowych istnieje możliwość zastosowania podcięcia wentylacyjnego, tulei czy montażu kratki wentylacyjnej z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej.

  Drzwi i podłoga - co zrobić, żeby do siebie pasowały

Drzwi Płytowe DUO kosztują od: 226 zł + 23% VAT

Zdjęcia POL-SKONE

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.