Strona główna » Czerwień w pokoju

Czerwień w pokoju

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Remontuję pokój, który ma nietypowy kształt i nie wiem jak go mam pomalować. Chciałbym, aby pojawił się kolor czerwony, jednak sam czerwony spowoduje, że pokój będzie zbyt ciemny, dlatego przydałby się przynajmniej jeszcze jeden kolor. Pokój ma właściwie służyć do wszystkiego: nauki, spania, spędzania wolnego czasu. Zamierzam położyć panele podłogowe Alloc Home Route.

Wybór paneli podłogowych świetny. To wzór idealny do nowoczesnego pokoju. Skoro pokój jest wielofunkcyjny, podłoga będzie mocno eksploatowana. Te panele mają klasę AC 4 / 32, co oznacza, że można je kłaść we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych, nawet takich jak korytarze. Więcej o klasach paneli 

Panele laminowane Alloc Home Route 66

Kolejna sprawa to kolorystyka ścian. Skoro lubi Pan czerwień, to należy ją wprowadzić do wnętrza. Pamiętajmy jednak, że to kolor mocny, dominujący, energetyzujący. Dlatego proponuję pomalować nim tylko jedną ścianę. Na jej tle najlepiej byłoby postawić jasne meble – jak na zdjęciu powyżej. Pozostałe ściany powinny być dość jasne, aczkolwiek nie białe – by uniknąć zbyt mocnych kontrastów. Dobrym kolorem, szczególnie do męskiego pokoju, są barwy z palety Dulux Kolory Świata – np. Aromatyczne Curry lub Słoneczny Pocałunek. Rozjaśnią pokój i wprowadzą przytulność. Te odcienie farb będą też pasować do wybranej przez Pana podłogi. Dobrze, gdy w pokoju pojawił się choć jeden akcent w czerwieni – np. puf czy wazon, donica na parapecie.

zdjęcia Dulux i Nobless Polska

  Jakie ogrzewanie do kuchni?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.