Strona główna » Pokój i sypialnia w jednym

Nie wiemy jak urządzić mały pokój, który ma tylko 17 metrów kwadratowych. Musi pełnić funkcję pokoju dziennego i sypialni w jednym. Jedną ze ścian niemal w całości zajmuje balkon i okna. Poza tym w pokoju potrzebujemy łóżko do spania, komodę wraz z szafą, szafkę RTV, stolik albo stół, niedużą witrynę na szkło i ewentualnie jakieś półki.

W związku z tym, że pokój jest rzeczywiście dość mały, proponujemy zabudować jedną ścianę (tę prostopadłą do okna) regałem z karton-gipsu i meblem z Ikea lub robionym na wymiar. Dzięki temu zostanie wykorzystana wysokość pokoju, co w małym mieszkaniu jest bardzo ważne. W zabudowie powinna znaleźć się szafa, szafki, półki, miejsce na telewizor. W małym pokoju lepiej zestawić w jednym miejscu wiele funkcji, a nie rozstawiać po pokoju różne meble.

Pokój dzienny i sypialnia w jednym

Naprzeciwko tej zabudowy meblowej proponuję ustawić narożnik. Powinien być to model rozkładany, z tzw. funkcją spania. Wtedy w ciągu dnia będziecie mieli wygodne miejsce do odpoczynku, oglądania telewizji, a wieczorem narożnik zmieni się w łóżko i sypialnię.

Przy narożniku przyda się stolik kawowy, który z kolei wieczorem stanie się szafką nocną pod lampę, na odłożenie książki czy kubka z herbatą.

Kolory, które zaproponowaliśmy są dość intensywne, ale dzięki temu pokój ma charakter. Wiele zależy od oświetlenia. Połyskujące fronty zabudowy (np. lakierowany MDF) będą dodatkowo odbijać światło i lśnić, co optycznie powiększy pokój.

Projekt i wizualizacja Michał Zawadzki – zobacz inne wizualizacje

  Sypialnia w kawalerce

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.