Strona główna » Sypialnia w kawalerce

Mieszkam w kawalerce. Kuchnia jest oddzielna, ale pokój i sypialnia to jedno pomieszczenie. Chcę wydzielić łóżko i komódkę od reszty pokoju, ale tak, by nie zagracić i tak już małej przestrzeni. Czym osłonić łóżko?

To dobry pomysł, by nawet w kawalerce sypialnia była przytulnym, wydzielonym aneksem w pokoju. Nie jest miło budzić się z widokiem np. na drzwi wejsćiowe lub wieszak z kurtkami i buty.
W małym mieszkaniu szkoda miejsca na dodatkowe, nie mające żadnej funkcji ścianki ozdobne, jak np. parawan. Najlepiej jeśli w kawalerce każda rzecz jest dokładanie przemyślana i ma dwie funkcje.
Dlatego polecam wykorzystać regał od wydzielenia sypialni. Będzie ścianką działową i jednocześnie miejscem na książki, drobiazgi, ozdoby. I tu uwaga – nie chodzi o regał z plecami. Taki mebel nie może pełnić roli ścianki działowej, bowiem albo od strony sypialni, albo pokoju dziennego będzie widać brzydkie plecy, często wykonane ze zwykłej płyty pilśniowej. Tu zda egzamin regał „dwustronny”, złożony z samych półek, ażurowy. Po pierwsze wygląda estetycznie, lekko, a przy tym nie zabiera światła, co jest bardzo ważne w małych mieszkaniach. Takie meble ma np. firma Black Red White – kolekcja Lemonade. To jasne meble, lekkie, łatwe do przestawiania. Idealne do kawalerki.

Dobrym pomysłem do małych mieszkań są łóżka piętrowe. To rozwiązanie nie tylko dla dzieci. Takie łóżko można kupić w meble.meblopol.pl

Pod łóżkiem może być małe biurko do pracy. półki na książki i drobiazgi. Często jest też szafa ubraniowa. Czyli mebel wielofunkcyjny! Łóżko Cool (na zdjęciu powyżej i obok) ma takie właśnie rozwiązanie. Z pewnością sprawdzi sie w małym mieszkaniu – do kupienia meble.meblopol.pl Pamiętajmy jednak, że pietrowe łóżko nie może być w mieszkaniu o wysokości np. 240 cm. Nad łóżkiem powinno być wystarczająco dużo miejsca, by wygodnie usiąść na łóżku bez strachu, że uderzymy głową o sufit…

  Meblościanka idealna do małego mieszkania

Zdjęcia Black Red White i Meblopol

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.