Strona główna » Styl prowansalski – dekoracje

Styl prowansalski – dekoracje

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Styl prowansalski jest coraz częściej wybierany do aranżacji wnętrz. Nie ma w tym nic dziwnego. Jest niezwykle przytulny i od lat zachwyca nas swoją prostotą i naturalnością.

Styl prowansalski wywodzi się z południowej Francji, która kojarzy nam się przede wszystkim ze słońcem, klimatycznymi wsiami i polami lawendy. Właśnie dlatego styl ten często określany jest jako francuski styl wiejski. Charakteryzują go przede wszystkim stonowane kolory takie jak beż, fiolet i biel, drewniane i masywne meble oraz użycie naturalnych materiałów. Charakterystyczne dla stylu prowansalskiego są przede wszystkim kretony – bawełniane tkaniny o płóciennym splocie barwione w kolorowe wzory oraz boutis –bawełniane materiały pokryte przepięknymi haftami i zdobieniami.
Ważnym czynnikiem, który wpływa na kolorystykę i motywy pojawiające się w stylu prowansalskim jest kuchnia południowej Francji, w której używa się wielu warzyw, a przede wszystkim ziół. Wszystkim bardzo dobrze znana jest przecież mieszanka ziół prowansalskich.  Dlatego też zioła i wzory roślinne są motywami niezwykle często wykorzystywanymi na przykład do zdobienia frontów drewnianych kredensów czy francuskiej ceramiki. Wiele artykułów dekoracyjnych i użytkowych w stylu prowansalskim z wzorami ziół, kwiatów czy oliwek znajdą Państwo w sklepie internetowym www.lawendowykredens.pl

Jednak najważniejszym motywem, który nieodłącznie związany jest ze stylem prowansalskim jest lawenda, a co za tym idzie przepiękny, jasnofioletowy kolor. We francuskich domach pojawia się ona najczęściej suszona; w materiałowych woreczkach lub ususzonych bukiecikach wiszących w kuchni. Aby wprowadzić styl prowansalski do swojego domu wystarczy więc wybrać artykuły dekoracyjne z motywem tej pięknej, śródziemnomorskiej rośliny. W internetowym sklepie Lawendowy Kredens króluje ozdobna ceramika, ozdobne wieszaki, osłonki na doniczki, zegary, kalendarze czy termometry z motywem lawendy. Dzięki nim w domach zapanuje ciepła i przytulna atmosfera.

Konsultacja i zdjęcia www.lawendowykredens.pl

  W stylu Alicji w Krainie Czarów - dodatki do mieszkania

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.