Strona główna » Poczuj jesień w swoim domu

Poczuj jesień w swoim domu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Jesień to czas niespiesznego relaksu i odpoczynku po często intensywnie spędzonym lecie. Nad ranem unoszą się mgły, jesienny wiatr porywa do tańca babie lato. Wokół coraz więcej złota, brązu i czerwieni… Świat pachnie owocami i żywicą. I choć można błąkać się w liści niespokojnym pędzie, jak pisał Rilke, miło jest wrócić do domu, w którym również czuć zapach jesieni. Pomoże ci w tym linia zapachowa Jesienne klimaty.

Nastrojowe świece zapachowe wprowadzą wyjątkowe zapachy jesieni do każdego wnętrza. Od tej pory będą one na wyciągnięcie ręki bez konieczności wychodzenia z domu, by znów poczuć ten niebywały klimat. I stanie się tak nawet jeśli widok za oknem daleki będzie od tego, który przywodziłby na myśl złotą polską jesień.

Spis treści porady

Wrzesień – czas złotych liści nastał

We wrześniu dni są nadal dość ciepłe i wcale przecież jeszcze nie takie krótkie. Nie da się jednak nie zauważyć, że poranki, wieczory i noce stają się coraz chłodniejsze. Jeszcze w pamięci masz spacery morską plażą, niemal czujesz ten nagrzany piasek pod gołymi stopami, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że lato się powoli kończy. Nawet powietrze u schyłku tej wakacyjnej pory roku ma już zupełnie inną, taką właśnie wietrzno-żywiczną woń.

Idąc tym tropem możesz w domu otulić się właśnie takim zapachem z resztek lata, jak jesienne wino z piosenki Roczenia i cieszyć się tym, że przecież „tyle tej jesieni jeszcze jest przed nami”. Nasza pierwsza propozycja zapachów jesieni trochę właśnie w klimacie tej piosenki to podgrzewacze zapachowe Grzane Wino. Kiedy je zapalisz, poczujesz nie tylko aromat imbiru, wanilii czy róży, ale też woń likieru jabłkowego czy… waty cukrowej. I to nie wszystko, te świece zapachowe w nucie serca mają zapach ozonu. Przywiedzie ci on na myśl właśnie charakterystyczną woń jesiennego powietrza.

  Co to jest temperatura barwowa światła?

jesień w domu

Październik – mimozami jesień się zaczyna

Mija wrzesień, w którym jeszcze przecież echa lata były tak bardzo wyczuwalne. Nadchodzi nieśmiertelny żółty październik jak śpiewał kiedyś Niemen. „Złotawa, krucha i miła” jesień jest już w pełni. Zapachy jesieni stają się bardziej intensywne, łączą się z tak charakterystycznymi dla tej pory roku tęsknotami, zadumami. W powietrzu kołyszą się spleeny, ale trzeba znaleźć w tym wszystkim jakąś równowagę. Nie można się przecież oddać jesiennym zadumom całkowicie. Bo jesień ma w sobie też wiele słońca i pozytywnej energii.

 

Naszą kolejną propozycją z linii zapachowej Jesienne klimatyświece zapachowe Powitanie Jesieni. Zachwyci cię w nich unoszący się po ich zapaleniu w powietrzu przyjemny zapach wanilii połączony z wonią heliotropu, aromatem bobu tonka, a przede wszystkim nuta żywiczna, tak bardzo kojarząca się z tą porą roku. Taki właśnie może być zapach jesieni. To nie wszystko, niepowtarzalny klimat w domu zapewni też wyjątkowa gra światła i cienia, a to dzięki szkłu z graficznym wzorem, w którym znajdują się te świece zapachowe.

Listopad – jesień idzie przez park

I wreszcie nadchodzi listopad, tak często kojarzący się z przeszywającym chłodem wieczornym wiatrem, zacinającym deszczem, pierwszymi nocnymi przymrozkami. Feeria barw wśród drzew zanika, czas złotych liści nieuchronnie kończy się, ustępując miejsca widokowi nagich gałęzi. Jesień wciąż idzie przez park, ale zmierza już w kierunku zimy. Aż w końcu Klenczon zaśpiewa, że „liść ostatni już spadł”.

jesienny klimat

Nie zapomnij jednak o tym, że to, jaki klimat wprowadzisz do swojego domu, zależeć będzie od ciebie. Nawet jeśli rzeczywiście wieczorem za oknem hula nieprzyjemny listopadowy wiatr i nie chce się wyściubiać nosa poza próg swojego mieszkania, nie daj się jesiennej chandrze. Listopad to też czas zagniatania ciasta na staropolski piernik, którego zapach będzie unosił się w całym domu w grudniu, który już za pasem. I taka jest też nasza ostatnia zapachowa propozycja. Świece zapachowe Gingerbread roztoczą w twoim domu wonie cynamonu, goździków i pomarańczy. I stanie się tak nawet jeśli zrezygnujesz z pieczenia piernika.

  Jaki rozmiar telewizora jest najlepszy do małego mieszkania?

Ze świecami zapachowymi z linii Jesienne klimaty poczujesz jesień w swoim domu niezależnie od tego, czy pogoda za oknem będzie piękna i zachęcająca do długich spacerów czy też wręcz przeciwnie. Który zapach jesieni stanie się twoim ulubionym?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.