Strona główna » Płyty indukcyjne Hotpoint-Ariston

Płyty indukcyjne Hotpoint-Ariston

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Indukcja – najnowocześniejsza technika grzewcza?

Równomierna dystrybucja ciepła do dna podgrzewanego naczynia sprawia, że potrawy gotują się dużo szybciej przy znacznie mniejszym zużyciu energii.

Czy płyty indukcyjne są bezpieczne?

Płyty indukcyjne są wyjątkowo bezpieczne. Osiągają wysokie temperatury tylko w kontakcie z naczyniem, w którym gotowane są potrawy, a ponieważ powierzchnia płyty wokół pola indukcyjnego pozostaje zimna, niebezpieczeństwo oparzenia jest wyeliminowane. Pole elektromagnetyczne wytwarza się wyłącznie w styczności z odpowiednio dużym garnkiem, zatem jeżeli przypadkowo pozostawi się na płycie metalowy widelec lub łyżkę, płyta nie rozgrzeje się.

Najwyższej jakości model Hotpoint-Ariston KIO 644 DD Z to absolutna nowość na rynku. Wszystkie pola grzejne wyposażone zostały w funkcję Booster, która sprawia, że czas gotowania może zostać skrócony do niezbędnego minimum. Funkcja ta pozwala na osiągnięcie wysokich temperatur w bardzo krótkim czasie, bez wpływu na moc pracy pozostałych pól grzejnych.

Sterowanie płytą jest proste. Umieszczony na froncie płyty panel sterowania Comfort to pełna kontrola i szybki dostęp do wszystkich funkcji. Już jedno dotknięcie panelu wystarcza do wybrania jednego z 9 poziomów mocy. Natomiast 4 Timery, które można ustawić niezależnie dla każdego pola, od 1 do 99 minut, pozwolą zaprogramować czas gotowania. A jeżeli płyta przez przypadek pozostanie włączona, nie musimy się niczego obawiać. Dzięki specjalnemu czujnikowi, w przypadku zbyt długiego funkcjonowania płyty bez wprowadzania żadnych zmian w ustawieniu, wyłączy się ona sama.

Jest kilka modeli płyt indukcyjnych Hotpoint-Ariston:

– KIO 744 DD Z – 3899 zł
– KIO 644 DD Z – 3599 zł
– KIO 642 DD Z – 3499 zł
– KIC 644 DD Z – 3399 zł
– KIC 642 C – 3099 zł
– KIC 641 X – 2999 zł
– KIA 641 C – 2799 zł

  Nowoczesne gotowanie na płycie indukcyjnej

Zdjęcia Hotpoint-Ariston

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.