Strona główna » Wodoszczelne panele podłogowe do łazienki i kuchni
panele do łazienki

Jednolita podłoga w całym domu? Takie rozwiązanie polecają projektanci, szczególnie do małych mieszkań. Tam, gdzie kuchnia jest połączona z pokojem, gdzie z sypialni widać łazienkę, a z pokoju przedpokój. Panele laminowane są chętnie wybierane, a teraz jest coraz większy wybór wodoszczelnych paneli podłogowych do łazienki i kuchni.

Panele laminowane mogą być już nie tylko na podłodze w pokoju czy sypialni, ale i w kuchni, a nawet w łazience. Odporne na wilgoć, wodoszczelne panele laminowane to na przykład panele z linii Aqua+ w ofercie Komfortu. Dzięki specjalnej, zapobiegającej pęcznieniu płycie nośnej, taka podłoga zda egzamin w miejscach narażonych na kontakt z wilgocią: kuchni, łazience czy przedpokoju.

Spis treści porady

Panele wodoszczelne

Technologie, które do maksimum uszczelniają połączenia pomiędzy panelami dają możliwość montażu paneli laminowanych w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności, co znacznie poszerza zakres ich stosowania. Oprócz tradycyjnego zastosowania w salonach, sypialniach czy pokojach dziecięcych, możemy je również układać panele w łazienkach, kuchniach czy przedpokojach.

Dzięki temu uzyskamy jednolitą, elegancką i praktyczną podłogę w całym mieszkaniu. Jest to bardzo ważne szczególnie w małych mieszkaniach. Bowiem jednolita podłoga w całym mieszkaniu powoduje, że wnętrza optycznie wydają się większe, przestronniejsze.

Panele podłogowe do kuchni

Dotychczas najpopularniejszym rozwiązaniem było kładzenie kafli ceramicznych na podłodze w kuchni, zaś w pokoju drewna lub paneli laminowanych. To nie zawsze dobrze wygląda w pokojach połączonych z kuchnią, szczególnie w miejscach łączenia tych dwóch rodzajów podłóg. Dzięki pojawieniu się wodoszczelnych paneli podłogowych ta sama podłoga może być i w pokoju, i w kuchni. Będą doskonałym rozwiązaniem w popularnych obecnie salonach połączonych z aneksami kuchennymi.

Panele podłogowe do łazienki

Jeszcze do niedawna standardem była łazienka wykończona płytkami ceramicznymi. Zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Dziś płytki nie są już numerem jeden, choć oczywiście w takich miejscach jak ściana przy prysznicu lub wannie są wciąż najczęściej stosowane.

  Co wspólnego mają ze sobą zdrowy sen i najnowsze technologie stosowane w materacach?

Jednak ściany nie narażone na bezpośrednie działanie wody często maluje się specjalnymi farbami do kuchni i łazienek. Natomiast na podłogach układa sie np. drewno zamiast kafli. Drewno jest materiałem wykorzystywanym do aranżacji łazienek, a panele wodoszczelne mogą zastąpić w łazience naturalne drewno i w ten sposób uzyskamy efekt drewnianej podłogi.

Podłogi odporne na wilgoć, wodoszczelne można stosować również w pomieszczeniach komercyjnych, np. w gabinetach lekarskich, sklepach czy pomieszczeniach biurowych.

Wodoszczelne panele podłogowe do kuchni i łazienki – wzory i kolory

Panele wodoszczelne do kuchni i łazienki mogą imitować różne gatunki drewna, kamienia, mogą być jasne i ciemne. Na przykład w ofercie Komfortu są cztery wzory paneli wodoszczelnych Aqua+: imitujący naturalne drewno Dąb Northland Miodowy, odwzorowujące drewno postarzane Dąb

Co to jest klasa AC4 paneli

Jak dobrze wybrać panele laminowane

Valley Palony oraz Robin Wood Light, a także Diamond Beżowy imitujący kamień. Panele mają grubość 8 mm oraz wysoką klasę ścieralności AC4. Podłogi mają innowacyjną powłokę HydroSeal na szczelinach, która uniemożliwia wnikanie w nie wody. Antystatyczna szczelina między deskami odpycha kurz i uniemożliwia gromadzenie się brudu. Panele odporne na wilgoć są trwałe i odporne na zarysowania.

Ceny od 69,99 zł/metr kwadratowy do 109 zł/metr kwadratowy

www.sklepy.komfort.pl

Może Cię zainteresować: