Strona główna » Glazura czy beton – pomysł na nowoczesną kuchnię

Surowy beton doskonale prezentuje się w towarzystwie drewna. Nowoczesna kuchnia lubi beton. Ściany można wykończyć betonem lub glazurą wyglądająca jak beton. A zatem glazura czy beton?

Nowe kolekcje płytek ceramicznych Loft i Drevo marki Ceramstic pomogą urządzić nowoczesną kuchnię, mająca jednocześnie przytulny klimat. Co więc wybrać – glazura czy beton?

Glazura wielkoformatowa – do nowoczesnej kuchni

Na ścianach w kuchni sprawdzi się wielkoformatowa glazura o wymiarach 60 x 30 cm, naśladująca beton – kolekcja Loft marki Ceramstic. „Płytki ułożone pionowo wysmuklą wnętrze. Rysunek betonu na poszczególnych płytkach jest zróżnicowany, dzięki czemu naśladują go jeszcze dokładniej” – radzi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic.

Dla lepszego efektu warto przy układaniu płytek mieszać ich wzory, a niekiedy obrócić o 180 stopni. Szarą, betonową taflę można przełamać dekoracyjną, połyskującą glazurą Carpet, z misternym wzorem rodem z perskiego dywanu. Takie połączenie doda nowoczesnej kuchni elegancji, nie ujmując nowoczesnego i minimalistycznego charakteru.

Można również zdecydować się na beton na ścianie – więcej na ten temat tutaj

Gres na podłodze w nowoczesnej kuchni

Na podłodze w kuchni najlepiej położyć gres, który radzi sobie z wysokimi temperaturami, wilgocią i jest bardzo trwały.Gres z kolekcji Drevo, stylizowany na drewno świerku skandynawskiego, ma nieregularną fakturę i zróżnicowany rysunek drewna, co daje realistyczny efekt” – mówi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic.

Gres można położyć na podłodze, ale i ścianie, np. w holu, co scali przestrzeń wizualnie. Struktura płytek zachowuje charakterystyczne dla drewna naturalne krzywizny i słoje. Cyfrowa technika nadruku wysokiej jakości sprawia, że wzory na płytkach różnią się, tak jak w przypadku naturalnego drewna, idealnie je imitując.

  Biała szafa do sypialni – w jakie style wpasuje się najlepiej?

Imitacja betonu i drewna w nowoczesnej kuchni

W pokazanej na zdjęciach kuchni płytki na ścianach nadają jej styl – zarówno te odwzorowujące beton, jak i imitujące drewno. Jednak nie można zapomnieć o detalach, które podkreślą charakter całej aranżacji. Na tle ściany przypominającej beton, szkło i ceramika nabierają szlachetności.

Szary kolor betonu zmienia się pod wpływem dodatków delikatnieje w towarzystwie rzeczy ze szkła, przy przedmiotach w odcieniach pastelowych, natomiast ożywia się w otoczeniu zieleni i pomarańczu. Natomiast u boku czerni i rzeczy ze stali zyskuje na wyrazistości.

Zdjęcia www.ceramstic.com.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.