Modne ściany – beton, traweryn, stiuk, welur, przecierki…

Dekoracyjnie malowane ściany czy tynki dekoracyjne kładzione na jednej lub kilku ścianach w mieszkaniu od lat są modną metodą wykańczania wnętrz. Szczególnie beton architektoniczny zyskał wielu zwolenników. Moda na niego nastała wraz z modą na lofty. Z drugiej strony efekt przecierek czy weluru na ścianie cieszy się również popularnością. Daje bowiem przytulny, ciepły klimat w mieszkaniu. Zobaczmy więc jak to się robi i ile kosztuje.

Dekoracyjne malowanie czy tynkowanie ścian nie jest zajęciem prostym, dlatego lepiej zlecić taką pracę
fachowcom. Na polskim rynku od 10 lat takie usługi świadczą fachowcy z firmy Top Kolor zajmującej się malowaniem dekoracyjnym oraz wykonywaniem tynków strukturalnych.

Jakie efekty wykonują na ścianach?
Dzięki produktom stosowanym przez firmę Top Kolor można uzyskać wiele ciekawych efektów na ścianach, począwszy od delikatnej przecierki po skrystalizowane formy odzwierciedlające marmur.
Farby ottocento i chiffon przypominają po ich nałożeniu welur na ścianie, klondike daje efekt ciemnego granitu, natomiast system chic powoduje, że ściany wyglądają jak pokryte piaskiem kwarcowym.
Pokrycie ścian tynkami dekoracyjnymi daje trzy rodzaje wykończeń na ścianach: beton architektoniczny, trawertyn oraz stiuk wenecki. Beton architektoniczny to odwzorowanie prawdziwego betonu na ścianie. To hit, szczególnie wśród młodych ludzi zafascynowanych stylem loftów. Tynk trawertyn przypomina skałę wypłukaną przez wodę. Jest  wykonywany w kolorach ziemi – odcienie brązu, bieli, szarości. Stiuk wenecki zaś daje efekt marmuru na ścianie.

Efekt trawentynu na ścianie wykonany tynkiem dekoracyjnym. Realizacja Top Kolor

 

Firma Top Kolor wykonuje ścienne dekoracje na terenie całej Polski. – Farby sprowadzamy bezpośrednio z Włoch, od producenta. To farby najlepszej jakości takich firm jak OIKOS oraz ANTICA SIGNIORIA. Farby są naturalne, ekologiczne, wodne, antystatyczne, więc odpychają kurz i bez problemu się je myje – mówi Patryk Rudnik, przedstawiciel firmy Top Kolor. – Podczas spotkań z klientami mamy zawsze próbki farb i tynków, by jak najlepiej dopasować rodzaj wykończenia ścian do potrzeb i gustów. Oprócz bogatej gamy struktur i sposobów ułożenia tynków i farb, mamy do zaoferowania nieskończoną paletę kolorów. Większość produktów barwimy na miejscu co pozwala na dobranie idealnego odcienia z dowolnego wzornika kolorów. Przygotowujemy ściany do malowania w różny sposób, w zależności od stopnia skomplikowania dekoracji.

Ile to kosztuje?
Ceny obejmują kompleksową usługę tj. fachową poradę, dojazd, materiały – (farby, tynki, masy), wykonanie oraz impregnację.
Koszt wykonywanej dekoracji zależy od jej stopnia skomplikowania, złożenia. Ceny wahają się w granicach od 90 zł do 360 zł netto za 1 m2.
Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny, wycenę wykonujemy natychmiast po uzyskaniu niezbędnych informacji o planowanej dekoracji oraz powierzchni ściany.

Efektowna betonowa ściana w nowoczesnym wnętrzu – wykonanie Top Kolor

Doświadczenie Top Kolor
Wykonywaliśmy dekorację w takich miejscach jak Cinema City Arkadia, Dworzec Centralny w Warszawie. Dekorowaliśmy też ściany w sklepach odzieżowych Reserved. Współpracujemy z architektami, projektantami wnętrz – opowiada Patryk Rudnik, przedstawiciel Top Kolor. – Dbając o fachowość naszych realizacji oraz zadowolenie klientów, zatrudniamy doświadczonych wykonawców tynków i farb dekoracyjnych. Prowadzimy również szkolenia dla wykonawców zewnętrznych kupujących od nas materiały oraz dla ekip zatrudnionych przez klientów.
Do dekoracji ścian polecamy sprawdzone materiały włoskich renomowanych firm, ze względu na ich ogromne doświadczenie  w produkcji tynków dekoracyjnych. Od wieków włoscy mistrzowie wiodą prym w kreowaniu form dekoracji wnętrz – mówi Pan Patryk. Dzięki tradycji w wykorzystywaniu rodzimych surowców, włoskie produkty są trwałe i ekologiczne.

Kontakt: Patryk Rudnik – Przedstawiciel Handlowy
Top Kolor- Farby i Tynki Dekoracyjne
Metropol Dom i Wnętrze, Warszawa, ul. Jagiellońska 82
handlowiec@topkolor.com
tel. 790-500-909

www.topkolor.com