Strona główna » Mieszkanie bez komarów, czyli moskitiery

Mieszkanie bez komarów, czyli moskitiery

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
moskitiera

Latem najmilszy i najcieplejszy nawet wieczór potrafią zepsuć komary. By uniknąć ich inwazji wieczorem, warto zabezpieczyć w ciągu dnia okna moskitierami…

Moskitiery na okna można zamontować w każdej chwili. Nie naruszają konstrukcji okna, nie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie profili okiennych.

Moskitiera ramowa

Najprostszym rozwiązaniem jest moskitiera ramowa. To najpopularniejsza forma zabezpieczenia przed insektami. Wykonana z aluminiowej ramy z naciągniętą siatką. Mocuje się ją bezinwazyjnie, na przykład za pomocą obrotowych rygielków, dzięki czemu jej montaż i demontaż są bardzo proste i szybkie. Nie ogranicza funkcjonalności okna oraz widoczności.

Moskitiera rolowana

Innym rozwiązaniem jest moskitiera rolowana przeznaczona do montażu we wnękach okiennych. Ma mechanizm sprężynowy, który poprawia komfort obsługi. Jest wyposażona w prowadnice oraz mechanizm sprężynowy, który pozwala szybko rozwijać i zwijać siatkę do kasety, tworzy szczelny układ zatrzymujący insekty. Można zastosować sterowanie łańcuszkiem umieszczonym z jednej strony siatki. Łańcuszek ułatwia obsługę szerokiej moskitiery. Blokowanie moskitiery odbywa się za pomocą hamulca łańcuszka.

Moskitiera na rzepy

Na rynku pojawiły się tez moskitiery mocowane do profilu okiennego na rzepy. Kupuje się je zapakowane w pudełku. W komplecie jest taśma samoprzylepna z rzepem, którą przykleja się do ram okna. Zaś siatka przeciw owadom ma wszytą drugą cześć rzepa, dzięki czemu łatwo mocujemy ja do obramowania. Równie łatwo moskitierę demontujemy. Kupując wybrany model takiego zabezpieczenia, zwróćmy uwagę czy producent deklaruje, że taśma samoprzylepna nie pozostawia śladów po jej odklejeniu.

Więcej informacji na poradnik.veka.pl

  Pralki Candy; pranie nawet w 20 stopniach

Może Cię zainteresować: