Strona główna » Podłogi olejowane – pielęgnacja

Podłogi olejowane – pielęgnacja

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Pielęgnację podłóg olejowanych ułatwiają produkty do tego celu przeznaczone – mydło podłogowe, zmywacz, pasta pielęgnacyjna…

Pielęgnacja podłogi olejowanej

Są do kupienia gotowe produkty pielęgnacyjne. To m.in. preparaty do podłóg olejowanych z serii Protektor Natura (firmy Barlinek). Mydło podłogowe stosowane jest do czyszczenia olejowanych powierzchni drewnianych, z kolei Intensywny zmywacz usuwa różnego rodzaju zabrudzenia, takie jak tłuszcze i nikotyna, natomiast Olej pielęgnacyjny odświeża i pielęgnuje drewno, jest też zalecany jako pierwszy środek pielęgnacyjny.

Pasta pielęgnacyjna to środek do konserwacji i zabezpieczenia olejowanych podłóg. Działa na podłogę odświeżająco, a jednocześnie zapewnia skuteczną ochronę jej powierzchni. Po jego użyciu podłogi olejowanej nie można
używać przez kilka godzin. Aby uzyskać bardzo matową powierzchnię posadzki, ostatnie polerowanie trzeba wykonać bawełnianą szmatką.

Naprawa i odnowienie podłogi olejowanej

Olej naprawczy jest stosowany nie tylko jako środek do pielęgnacji podłogi i jej odświeżenia, ale przede wszystkim do napraw punktowych (np. zadrapań na powierzchni olejowanej). Jest on dostępny w wielu odcieniach – należy go dobrać w takim kolorze, w jakim fabrycznie była olejowana podłoga.

Szukasz oryginalnej podłogi – zobacz skórzane

Po latach użytkowania olejowaną podłogę drewnianą można poddać szlifowaniu (ręcznemu bądź mechanicznemu). Do szlifowania mechanicznego zaleca się używanie szlifierek taśmowych. Najpierw należy usunąć uszkodzoną, wierzchnią warstwę deski (w zależności od głębokości uszkodzeń deska może podlegać nawet kilkukrotnemu szlifowaniu). Tak przygotowaną podłogę należy następnie odkurzyć, przemyć Intensywnym zmywaczem, a następnie nanieść Olej naprawczy w odpowiednim kolorze. Po 30 minutach nadmiar płynu wystarczy usunąć miękką i czystą szmatką.

Barlinek oferuje w wersji olejowanej zarówno deskę barlinecką (jedno- i trzylamelową), jak również podłogi lite.

Na zdjęciu powyżej deska olejowana Dąb Family
www.barlinek.com.pl

  Zamiast typowego zagłówka

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.