Strona główna » Pokój połączony z kuchnią

[subtitle]Urządzamy kuchnie otwartą na pokój dzienny[/subtitle]

plan_przed2

Niedawno kupiłam mieszkanie. W aneksie kuchennym mam wnękę, jak na moje oko dość sporą. Myślałam o wyburzeniu ok. 70-80 cm ściany pomiędzy aneksem a przedpokojem. Chcę zrobić kuchnię w jasnym, słomkowym kolorze z czekoladowym blatem i zielonymi płytkami, bo takie kolory potem będą w salonie. Jak urządzić ten aneks z wnęką, żeby był funkcjonalny?

[subtitle]Propozycja architekta[/subtitle]

projekt_marina

Moja propozycja to zlikwidowania wejścia do salonu oraz usunięcie bocznej ścianki, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Umożliwi nam to zrobienie dość dużego półwyspu, na którym może znaleźć się płyta z piekarnikiem oraz szafki z szufladami. Zabudowa wyspy powinna mieć od strony salonu podcięcie na nogi – będzie można wygodnie przy niej usiąść, zjeść posiłki. To rozwiązuje problem stołu jadalnianego.
We wnękę w kuchni, która powstała w wyniku usytuowania kominów wentylacyjnych, postawiłabym lodówkę. Można wybrać model do zabudowy i zasłonić go frontem kuchennym. Obok lodówki zmieści się wysoka szafka typu cargo. Innym pomysłem jest kupienie lodówki dekoracyjnej, stylizowanej, w fajnym kolorze.

Projekt Marina Suchorska Pracownia Quadrat

  Meble - drewno i krem

Może Cię zainteresować: