Strona główna » Olejowanie drewnianej podłogi

Olejowanie drewnianej podłogi

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Olejowanie jest jednym ze sposobów ochrony drewnianej podłogi. Olej tworzy oddychającą warstwę impregnującą, która wnika głęboko w strukturę drewna, zachowuje jego zapach oraz uwidacznia usłojenie i pogłębia kolor. Dzięki tej metodzie zabezpieczenia podłoga wygląda naturalnie i jest odporna na wilgoć i kurz.

Olejowanie to naturalna technika konserwacji drewna, w której wykorzystuje się środki na bazie składników roślinnych. Metoda ta ma na celu impregnację „surowych”, drewnianych podłóg, parkietu lub korka. Powierzchnia przeznaczona do olejowania powinna być sucha, czysta, wolna od kurzu i tłuszczu. Jeśli podłoga była wcześniej woskowana, należy usunąć wosk i wycyklinować powierzchnię.
W pierwszym roku użytkowania podłogi wymagają 2-3 krotnego powtórzenia procesu olejowania, by drewno zostało w pełni nasączone. W późniejszym okresie zabieg powinno się powtarzać 1-2 razy w roku. W miejscach bardziej uczęszczanych, wytartych czy zadrapanych można dokonać tzn. renowacji punktowej. Uszkodzony fragment wystarczy zmatowić i ponownie nałożyć impregnat.

HG naturalny olej do podłóg chroniący przed plamami jest w 100% wolny od rozpuszczalników i ulega całkowitej biodegradacji. To produkt sporządzony na bazie chińskiego oleju tung, który impregnuje, odżywia i chroni drewno przed zabrudzeniami oraz plamami z wody i innych płynów. Ponadto podkreśla strukturę i barwę drewna.
Olejowanie – HG naturalny olej do podłóg chroniący przed plamami nakładamy cienką warstwą na powierzchnię za pomocą ściereczki i nasycamy nim podłoże. Nadmiar oleju należy wytrzeć w ciągu minuty, aby powierzchnia nie pozostawała błyszcząca. Podłoga jest gotowa do użytkowania po 24 godzinach od olejowania. Meble można na niej ustawiać po upływie trzech dni.

www.hgpolska.pl
HG NATURALNY OLEJ DO PODŁÓG, CHRONIĄCY PRZED PLAMAMI,
cena detaliczna: 115 zł / 1 l

  Podłoga z drewna dębowego

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.