Lakierowanie olejowanej podłogi

Kupiłam mieszkanie, w którym jest dobrze zachowany parkiet dębowy. Podłoga jest olejowana i ma jasno-miodowy kolor – chcę ją przyciemnić. Czy po cyklinowaniu lakierobejca “chwyci” czy trzeba zastosować inne rozwiązanie?

Po cyklinowaniu uprzednio olejowanej deski można użyć lakieru i bejcy – o ile to cyklinowanie będzie odpowiednio inwazyjne, tzn. usunie całkowicie z powierzchni drewna poprzednio nałożone warstwy oleju. Aby nie zniszczyć podłogi, należy zawsze wykonać próbę na niewielkim fragmencie podłogi z użyciem lakierobejcy (każdy producent lakierów informuje w instrukcji o takiej konieczności). Dopiero gdy fachowiec pozytywnie oceni jakość powłoki lakierniczej po ponownym lakierowaniu podłogi, można przystąpić do lakierowania całości.

Innym rozwiązaniem może być użycie oleju barwionego – zamiast lakieru i bejcy.  W tym przypadku postępujemy analogicznie jak przy położeniu lakieru i bejcy, czyli radzimy najpierw  podłogę wycyklinować, żeby wyrównać kolor, a następnie przed nałożeniem oleju barwionego  należy wykonać próbę olejowania na fragmencie podłogi. Na zdjęciu poniżej podłoga – olejowany jesion (Barlinek)
więcej o olejowaniu podłóg

Konsultacja i zdjęcia Barlinek

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.