Strona główna » Lakierowanie olejowanej podłogi

Lakierowanie olejowanej podłogi

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Kupiłam mieszkanie, w którym jest dobrze zachowany parkiet dębowy. Podłoga jest olejowana i ma jasno-miodowy kolor – chcę ją przyciemnić. Czy po cyklinowaniu lakierobejca „chwyci” czy trzeba zastosować inne rozwiązanie?

Po cyklinowaniu uprzednio olejowanej deski można użyć lakieru i bejcy – o ile to cyklinowanie będzie odpowiednio inwazyjne, tzn. usunie całkowicie z powierzchni drewna poprzednio nałożone warstwy oleju. Aby nie zniszczyć podłogi, należy zawsze wykonać próbę na niewielkim fragmencie podłogi z użyciem lakierobejcy (każdy producent lakierów informuje w instrukcji o takiej konieczności). Dopiero gdy fachowiec pozytywnie oceni jakość powłoki lakierniczej po ponownym lakierowaniu podłogi, można przystąpić do lakierowania całości.

Innym rozwiązaniem może być użycie oleju barwionego – zamiast lakieru i bejcy. W tym przypadku postępujemy analogicznie jak przy położeniu lakieru i bejcy, czyli radzimy najpierw podłogę wycyklinować, żeby wyrównać kolor, a następnie przed nałożeniem oleju barwionego należy wykonać próbę olejowania na fragmencie podłogi. Na zdjęciu poniżej podłoga – olejowany jesion (Barlinek)
więcej o olejowaniu podłóg

Konsultacja i zdjęcia Barlinek

  Dobrze urządzona garderoba

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.