Strona główna » Okna PVC w kolorach drewnopodobnych

Okna PVC w kolorach drewnopodobnych

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Drewniane czy PVC – to jeden z najczęstszych dylematów przy wyborze okien. Podjęcie decyzji mogą nam ułatwić nowoczesne okna PVC, których proces wytwarzania pozwala na uzyskanie trwałych i eleganckich kolorów drewnopodobnych.

Z badania „Bud Investor Track 2008” wynika, że największą popularnością wśród budujących domy jednorodzinne cieszą się okna z PVC – 75,6% badanych wybiera właśnie te produkty . Ich powodzenie jest wynikiem szeregu zalet. Okna PVC są przede wszystkim trwałe, odporne na wilgoć i trudne warunki klimatyczne. Są także łatwe w utrzymaniu i nie wymagają skomplikowanej oraz czasochłonnej konserwacji. Pokryte modną warstwą drewnopodobną, stanowią efektowną i łatwą
w użytkowaniu alternatywę dla okien drewnianych.  

OKNOPLAST-Kraków proponuje okna PVC w kolorach m.in. złoty dąb, orzech, winchester. W budownictwie jednorodzinnym klienci coraz rzadziej wybierają okna w kolorze białym, do niedawna uznawane za najbardziej uniwersalne.  Dla wymagających klientów istnieje także możliwość zastosowania innych barw, jak szary czy zielony. Dodatkowo, istnieje możliwość wykonania okna jednostronnie kolorowego, w którym strona wewnętrzna okna jest biała, a zewnętrzna w dowolnym drewnopodobnym kolorze.
Nowa generacja technologii wytworzenia kolorów sprawia, że powierzchnia profilu wygląda jak lakierowane drewno. Zachowana zostaje przy tym stabilność barwy ram i skrzydeł okiennych bez ich  czasochłonnej konserwacji, koniecznej w przypadku okien drewnianych. 
Okna PVC są szczelne, ciepłe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Nie wymagają szczególnej dbałości i konserwacji. Decydując się jednak na okna PVC w kolorze drewnopodobnym, trzeba koniecznie upewnić się, czy profil okienny jest koekstrudowany, co oznacza że pod warstwą okleiny znajduje się warstwa barwionego PVC. Dzięki temu, nawet po głębokim zarysowaniu okna, usterka nie będzie widoczna – mówi Grzegorz Filipek z OKNOPLAST-Kraków.

Konserwacja okien PVC z okleiną drewnopodobną jest prosta i nie nastręcza wielu trudności. Ponieważ okleina jest wtopiona w profil, trudno ją uszkodzić. Do mycia warto używać specjalnych płynów do czyszczenia ram okleinowanych, dostępnych w ofercie większości producentów okien.
zdjęcia Oknoplast-Kraków

  Kontaktron w oknie - metoda na obniżenie kosztów energii

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.