Strona główna » Okna plastikowe – co się o nich mówi

Okna plastikowe – co się o nich mówi

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Niewiele osób wie, że PVC jest pochodną surowców naturalnych ziemi. Materiałami niezbędnymi do produkcji PVC są ropa naftowa oraz sól kamienna. PVC to 43% ropy naftowej i 57% sól, a dokładniej otrzymywany z niej chlor (Cl).

Jest kilka powszechnych poglądów na temat okien plastikowych. Co na ich temat prezes firmy Stolmar Sp. z o.o.- Marcin Wiśniewski:
Okna PCV powodują powstawanie wilgoci, pleśni i grzybów?
Wilgoć wynika z nieprawidłowej wentylacji pomieszczenia, wilgoć zawarta w powietrzu osadzać się może w miejscu styku okna ze ścianą. Stałe zawilgocenie ścian, prowadzić może do powstawania grzybów i pleśni. Okna PVC w porównaniu do starych okien drewnianych są bardzo szczelne, dlatego należy stosować odpowiednie rozszczelnienie np. mikrowentylację, listwy wentylacyjne lub po prostu częste wietrzenie. Pomieszczenia o dużej wilgotności powietrza należy częściej wietrzyć, aby nie powodować osadzania się wilgoci na ścianach. Pomieszczenia z nowoczesnymi oknami PVC należy dwa razy dziennie poddać całkowitej wymianie powietrza. Najlepiej Wentylować pomieszczenia otwierając na ok. 15 minut dwa naprzeciwległe okna.
Okna PCV żółkną?
Niektóre środki czystości zawierają związki zasadowe lub kwasowe, co może spowodować uszkodzenie powierzchni okna z plastiku. Dlatego starajmy się używać zwykłych, popularnych środków i przestrzegać zaleceń podawanych przez producentów.

Okna plastikowe są całkowicie odporne na wilgoć, grzyby, pleśnie, szkodniki itd. Nie wymagają żmudnej konserwacji czy malowania. Pozostają białe przez wiele, wiele lat. PCV to okna trwałe, dzięki czemu możemy się cieszyć nimi przez długie lata. Natomiast okna drewniane mimo pracochłonnej i drogiej konserwacji mają swoich miłośników przekonanych, że drewno jest najładniejszym i najzdrowszym materiałem na stolarkę okienną.
Wybór okien to nie kwestia wyboru bezpieczniejszego i zdrowszego materiału, to kwestia naszego wyboru i gustu.

Na zdjęciu okno Titanum firmy Stolmar

zdjęcie Gealan

  Postaw na bambus, czyli okienne rolety

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.