Strona główna » Mocny róż, czyli co pasuje do amarantu

Mocny róż, czyli co pasuje do amarantu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Amarant odnajdziemy w designie, modzie i w sztuce. Ta „energetyczna” barwa doskonale prezentuje się we wnętrzach. Dobrze komponuje się z bielą, czernią, grafitem, brązem.

Po amarant chętnie sięgają projektanci wnętrz i przedmiotów użytkowych. Intensywny i ciemny zrywa ze słodyczą różu i ma ogromną siłę wyrazu. Amarant wykorzystany we wnętrzu na ścianach czy w dodatkach nie pozostanie niezauważony.

Dobrym sąsiedztwem dla tej barwy jest m.in. biel – przytulna kanapa, utrzymana w tej tonacji, zachęci do odpoczynku, stanie się centralnym elementem wnętrza i podkreśli mocny kolor ściany. Amarant można powtórzyć w dodatkach − intensywny róż stolika o nietypowej formie sprawi, że mieszkanie będzie wyglądać elegancko. 
Propozycją dla osób, które lubią eksperymenty i cenią nowatorstwo, jest połączenie amarantowego z głęboką czernią mebli oraz srebrzystym grafitem dodatków rozświetlających pomieszczenie. Uzyskamy w ten sposób zmysłowe wnętrze. 
Natomiast pogodny klimat mieszkania stworzymy używając dużo bieli w postaci mebli, obok amarantowych ścian, w połączeniu z ciepłym pomarańczem i czernią elementów dekoracji.

Amarant, o różnym stopniu nasycenia, znajdziemy wśródfarb Optiva 5 marki Tikkurila. Optiva 5 jest lateksową farbą akrylową o matowym wykończeniu. Co więcej, farba nie kapie podczas aplikacji, łatwo się rozprowadza i szybko schnie. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną zaletę – farba dobrze kryje – ta cecha ma istotne znaczenie w przypadku malowania ścian na wyrazisty kolor. www.tikkurila.pl

Stopień połysku mat
Kolorystyka biały + paleta barw Tikkurila, NCS, RAL
Wydajność do 15 m2/ l
Opakowanie 0,9 l; 2,7 l; 9 l; 18 l
Cena 28,97 zł / 0,9 l (baza A)
Czas schnięcia ok. 2 h
Gdzie kupić? 

zdjęcia Tikkurila

  Kolory Ewy Minge

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.