Strona główna » Mało wymagające rośliny doniczkowe

Mało wymagające rośliny doniczkowe

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
mało wymagające rośliny doniczkowe

Mało wymagające rośliny doniczkowe z całą pewnością przypadną do gustu tym osobom, które nie dysponują zbyt dużą ilością czasu, aby systematycznie się nimi zajmować. Chodzi więc głównej mierze o ich częste nawożenie, przesadzanie, czy też podlewanie. Rośliny mało wymagające to także takie, które są odporne na choroby grzybowe oraz nie są podatne na atakowanie przez różnego rodzaju szkodniki. Do roślin takich można zaliczyć przede wszystkim: Dracenę Deremeńską, Kaktusy, Grubosza drzewiastego, jak również Aloes.

Mało wymagające rośliny doniczkowe łatwe w utrzymaniu

Aloes

Jeżeli chodzi aloes to można o nim powiedzieć w szczególności to, że bez szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych ma możliwość prawidłowego rozwoju w naszym domu nawet przez wiele lat. Jest to jedna z najmniej wymagających roślin. Charakteryzuje się ona również tym, że jej nawadnianie powinno odbywać się dopiero wtedy, gdy podłoże wyschnie niemal całkowicie.

aloes

Dracena Deremeńska

charakteryzuje się w głównej mierze przede wszystkim tym, że będzie się w odpowiedni sposób rozwijała w temperaturze nie większej niż 25 stopni Celsjusza. Nie powinniśmy również jej stawiać blisko grzejnika, ponieważ może to u niej wywoływać żółknięcie liści.

Roślina ta odznacza się także tym, że gdy już uda nam się znaleźć dla niej odpowiednie miejsce to nie będzie on od nas wymagała jakieś szczególnej pielęgnacji.

Grubosz Drzewiasty

jest to roślina, która nazywana jest potocznie drzewkiem szczęścia. Charakteryzuje się ona tym, że w bardzo dobry sposób radzi sobie z niedoborem wody, jak również suchym powietrzem. Aczkolwiek warto pamiętać, aby postawić ją w takim miejscu, w którym będzie miała styczność z odpowiednią ilością promieni słonecznych.

  Jak w prosty sposób zmienić wystrój sypialni?

Kaktusy

Natomiast kaktusy odznaczają się tym, że nie trzeba ich praktycznie wcale podlewać. Natomiast, gdy już to robimy to najlepiej, aby dokonywać tego dość obficie, lecz rzadko. Bowiem w przeciwnym razie możemy takiego kaktusa przelać. Trzeba także dodać w szczególności to, że roślina ta, jeżeli jest w dużych donicach to nie powinna być podlewana częściej niż dwa miesiące.

kaktusy

Nawozy do roślin doniczkowych

Powyżej opisane rośliny należą do tych najmniej wymagających. Aczkolwiek wcale to nie oznacza, że raz na jakiś czas nie powinniśmy ich nawozić. Jeżeli chodzi o wybór odpowiedniego nawozu to najlepiej kupić taki, który będzie przeznaczony do danej rośliny, bądź grupy roślin. Wtedy będziemy mieli pewność, że nasza roślina otrzyma wszelkich niezbędnych składników mineralnych, jakich obecnie potrzebuje.

Jednakże podczas nawożenia trzeba szczególną uwagę zwrócić na zalecenia producenta. Nie powinniśmy nawozić więcej niż jest to wymagane. Bowiem takie działanie w żaden sposób nie pomoże naszej roślinie, a wręcz przeciwnie – może ją w jeszcze większym stopniu uszkodzić. Trzeba więc pamiętać o tym, aby takiego działania dokonywać w sposób umiejętny.

Inną kwestią, o której powinniśmy pamiętać jest przede wszystkim to, że najlepiej wybierać takie nawozy, które w swoim składzie nie będą posiadały azotu. Jest to szczególnie istotne w okresie zimowym, ponieważ azot przyczynia się do niekontrolowanego wzrostu roślin, a jak powszechnie wiadomo, w okresie zimowym jest to nie wskazane.

Przesadzanie

przesadzanie roślin

W przypadku, gdy zajedzie potrzeba przesadzenia danej rośliny musimy pamiętać o tym, aby nigdy tego nie wykonywać na sucho. Wobec tego, pierwszą czynnością, jakiej powinniśmy dokonać jest nic innego, jak jej podlanie. Inną kwestią, która jest niezwykle ważna jest przede wszystkim to, że nigdy nie powinniśmy przesadzać roślin kwitnących, ani owocujących. Wtedy możemy je bardzo szybko uszkodzić. A to będzie skutkowało niczym innym, jak szybkim umieraniem rośliny.

  Rośliny doniczkowe najlepsze do mieszkania

Trzeba też zaznaczyć przede wszystkim to, że najlepszym momentem na przesadzanie jest w szczególności wiosna. Donica, do której przesadzamy naszą roślinę powinna być około czterech centymetrów większa, niż poprzednia. Bowiem tylko wtedy będziemy mieli pewność, że w krótkim odstępie czasu ponownie nie będziemy musieli przeprowadzać tej czynności.

Może Cię zainteresować:

3 komentarze

Ms

Mam i polecam takie rośliny 🙂

odpowiedz
Iga

uwielbiam rośliny to też w moim mieszkaniu jest ich całe mnóstwo

odpowiedz
Matylda

Takie kwiatki to ja lubię

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.