Strona główna » Zalety życia w mieszkaniu
mieszkanie na obrzeżach miasta

To, gdzie zdecydujesz się mieszkać, może mieć znaczący wpływ na Twój styl życia i szczęście. Dlatego ważne jest, aby zastanowić się, dlaczego mieszkanie w apartamencie może być dla Ciebie lepsze niż mieszkanie w domu. Poznaj mocne strony i zalety życia w mieszkaniu. Czy ten wybór będzie dla Ciebie odpowiedni?

Zalety życia w mieszkaniu

Inwestycja

Kupno mieszkania i niezależnego domu to nie to samo, ponieważ gotowe do zamieszkania mieszkanie będzie kosztować o wiele mniej niż niezależny dom w tej samej okolicy, a kredyt jest również łatwiejszy do uzyskania dla mieszkania. Jeśli mamy spojrzeć na to z punktu odsprzedaży, trzeba zrozumieć, że sprzedaż mieszkania jest o wiele łatwiejsza niż niezależnego domu ze względu na przystępność cenową i wysoki popyt.

Wzrost wartości mieszkania jest bardziej zgodny z jego początkową inwestycją w porównaniu do niezależnego domu. W przypadku niezależnego domu, choć wartość działki wzrasta, wartość nieruchomości spada ze względu na użytkowanie, dla których regularne inwestycje muszą być wykonane dla jego utrzymania.

Dobra lokalizacja

Lokalizacja jest kluczowym aspektem budynku/domu i ma znaczący wpływ na jego cenę i średnie koszty mieszkań w ogóle. Każdy chce mieszkać w luksusowym apartamencie w dobrej, wolnej od przestępczości okolicy; lub przynajmniej znaleźć miejskie miejsce blisko swojej pracy.

Oczywiście, kompleksy apartamentowe mają mniej problemów z zapewnieniem pożądanych lokalizacji niż właściciele pojedynczych domów. Oznacza to, że kupując apartament, kupujesz doskonałą lokalizację za przystępną cenę i ogólnie rozsądne opłaty za mieszkanie. Apartamenty są zazwyczaj w centrum, położone blisko wszystkiego, czego potrzebujesz: centrów handlowych, urzędów administracyjnych czy dostępu do informacji.

osiedle chronione

Zalety życia w mieszkaniu – Komfort i bezpieczeństwo

Apartamenty często mają duże parkingi z miejscem na dodatkowy samochód, jeśli to konieczne. W przeciwieństwie do większości domów jednorodzinnych, najlepsze wspólnoty mieszkaniowe posiadają całodobowy monitoring. Ponadto, zawsze dobrze jest mieć w pobliżu sąsiadów, którzy mogą wychwycić wszelkie nietypowe zdarzenia.

  Jaką farbą pomalować ściany w łazience?

Kiedy mieszkasz w mieszkaniu, jesteś blisko swoich sąsiadów. Łatwiej jest nawiązywać relacje niż w przypadku osób mieszkających w domach oddzielonych podwórkami i płotami. Jeśli masz dzieci, prawdopodobnie szybko poznają one kolegów do zabawy i nie będą musiały daleko chodzić na spotkania. Ty również możesz łatwo nawiązać kontakty towarzyskie z sąsiadami lub wezwać ich, gdy będziesz potrzebować pomocy w nagłym wypadku.

Oszczędność czasu

Jedną z rzeczy, której większość z nas nigdy nie ma dość (oprócz pieniędzy) jest czas. Wszystko, co możesz zrobić, aby znaleźć więcej czasu w ciągu dnia jest tego warte, a to właśnie daje Ci mieszkanie. Nie musisz się martwić o utrzymanie podwórka lub naprawianie rzeczy wokół domu.

Jeśli mieszkasz w kompleksie bliżej pracy, skracasz swój dojazd do pracy. To wszystko sprawia, że zyskujesz cenny czas. Weekendy możesz spędzać z rodziną lub zajmować się tym, co kochasz. Chociaż zawsze możesz zarobić więcej pieniędzy, nie możesz odzyskać czasu. Styl życia, który daje ci dar czasu, jest bezcenny. Domy są zazwyczaj większe niż mieszkania, co oznacza, że będziesz miał mniejszą powierzchnię do sprzątania. Umożliwia to zaoszczędzenie cennego czasu.

mieszkanie na parterze

Oszczędność pieniędzy

Mieszkając w apartamentowcu nie musisz martwić się o płacenie podatków od nieruchomości, które są wysokimi kosztami, jakie muszą ponosić właściciele domów. Im większy dom, tym wyższy podatek od nieruchomości. Kupno domu z kredytem hipotecznym wiąże się automatycznie z koniecznością wpłacenia znacznej zaliczki. W przeciwieństwie do tego, nie trzeba wpłacać ogromnego depozytu, aby wprowadzić się do bloku mieszkalnego.

Zazwyczaj wynajmujący wymagają kaucji równej kwocie miesięcznego czynszu, co jest znacznie niższe niż zaliczka, którą wpłacisz za dom tej samej wielkości. Wysokość czynszu, który płacisz każdego miesiąca mieszkając w apartamentowcu jest podana w umowie najmu. Właściciele mieszkań mogą podnieść czynsz, ale powiadomią Cię o tym wcześniej, abyś mógł dokonać niezbędnych zmian w swoim budżecie. Tymczasem właściciele domów muszą się liczyć z tym, że kwota, którą płacą za kredyty hipoteczne i podatek od nieruchomości może się zmieniać.

  Kolor drzwi do sypialni

Może Cię zainteresować:

2 komentarze

Krzysiek

zawsze czysto, zawsze ciepło, nie martwisz się o ogród czy ogólnie o dobytek podczas wyjazdu (sąsiad czuwa). Dla mnie to duża przewaga nad posiadaniem domu.

odpowiedz
Paweł

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Wielu z nas po przeprowadzce do domu czasem zatęskniłoby za wygodą życia w mieszkaniu

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.