Strona główna » Skuteczne sposoby na mrówki w mieszkaniu

Skuteczne sposoby na mrówki w mieszkaniu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
skuteczne sposoby na mrówki w mieszkaniu

Mrówki to bardzo pożyteczne zwierzęta, ale w domu są one nieproszonymi gośćmi. Jeśli uda im się dostać do naszego mieszkania, to mogą być dla nas bardzo uciążliwe. Pozbycie się mrówek nie jest łatwym zadaniem, ponieważ zadomowiają się one w naszym mieszkaniu całymi koloniami. Nie jest to jednak niemożliwe, dlatego podpowiadamy najbardziej skuteczne sposoby na mrówki w mieszkaniu!

Sposoby na mrówki w mieszkaniu – jak zapobiegać mrówkom w domu?

Mrówki wpraszają się do naszych mieszkań głównie w poszukiwaniu pożywienia. Zakładają więc gniazda tam, gdzie znajdą resztki jedzenia, czy niezabezpieczone kosze na organiczne śmieci. Aby uniknąć mrówek, musimy więc dbać o porządek w kuchni. Te małe szkodniki ciągną przede wszystkim do słodkiego smaku. Powinniśmy więc uważać na rozsypany cukier czy rozlany słodki napój. Zabezpieczajmy też odpowiednio artykuły spożywcze np. poprzez odpowiednie domykanie wszelkich pojemników na żywność.

Mrówki najłatwiej dostają się do mieszkań poprzez szczeliny i pęknięcia. Wchodzą więc one m.in. pod drzwiami czy oknami. Jeśli nie chcemy gościć mrówek w domu, to musimy pozbyć się wszelkich tego rodzaju szczelin. Świetnie sprawdzi się do tego sylikon.

mrówki w domu

Naturalne sposoby na pozbycie się mrówek

Jeśli mrówki zadomowiły się w naszym mieszkaniu, to ich zwalczanie powinniśmy zacząć od naturalnych sposobów. Ich stosowanie jest bardzo proste i nie wymaga od nas dużych nakładów czasowych i finansowych. Oto najlepsze naturalne sposoby na mrówki w domu:

  Czy drewniane meble ogrodowe to wciąż nieprzemijająca siła klasyki?

Sok z cytryny odstrasza mrówki

Najlepszym naturalnym środkiem, który pomoże Ci pozbyć się mrówek z domu, jest sok z cytryny. Odstrasza on nieproszonych gości dzięki swojemu kwaśnemu smakowi i zapachowi. Użycie go jest bardzo proste – musimy wymieszać go z wodą i obficie spryskać nim miejsca, w których zbierają się mrówki.

Miksturę z soku z cytryny możemy także umieścić w szafkach kuchennych. Będzie odstraszała mrówki, a przy tym wydzielała przyjemny zapach.

Czosnek bronią na mrówki

Czosnek tak samo, jak sok z cytryny odstrasza mrówki swoim intensywnym zapachem i smakiem. Wystarczy kilka rozgniecionych lub drobno posiekanych ząbków czosnku wymieszać z wodą i odstawić na całą dobę. Po tym czasie powinniśmy zagotować naszą miksturę, ostudzić i spryskać nią kolonie mrówek.

Pozbądź się mrówek czarnym pieprzem

Czarny pieprz również jest naszym sprzymierzeńcem w walce z mrówkami w mieszkaniu. Najlepiej użyć do tego świeżo zmielonych ziaren pieprzu wymieszanych z wodą. Miksturę musimy rozpylić w miejscach zbierania się mrówek.

Soda oczyszczona jako zabójca mrówek

Soda oczyszczona ma w domu wiele zastosowań. Przyda się nam ona również podczas zwalczania mrówek w mieszkaniu. Jedyne co musimy zrobić, to obficie posypać sodą drogi, którymi poruszają się mrówki.

Skórka z pomarańczy odstrasza szkodniki

W skórce z pomarańczy znajdują się substancje, które są bardzo niebezpieczne dla mrówek. Jej kawałki warto więc rozłożyć na ich trasie. Mrówki zaniosą ją do swojej kolonii, dzięki czemu pozbędziesz się całego gniazda mrówek. Skórkę z pomarańczy tak samo, jak sok z cytryny możesz również umieścić w szafkach kuchennych.

Kiedy naturalne sposoby zawodzą?

mrówki

Jeśli naturalne sposoby nie pomagają całkowicie uporać się z mrówkami, to musimy sięgnąć po inne środki. Najlepsze z nich to:

Pułapka z boraksu

Na mrówki w domu możemy zastawić pułapki. Do ich stworzenia potrzebny będzie nam boraks oraz substancja, która zwabi mrówki np. cukier. Składniki powinniśmy wymieszać w proporcjach 1:10 i zostawić w miejscu, w którym często przebywają mrówki. Naszą pułapkę zaniosą one do gniazda, dzięki czemu wyplewimy ich całe gniazdo. Pułapek nie powinniśmy stosować, jeśli mamy w domu małe dzieci lub czworonogi. Istnieje wtedy ryzyko ich zjedzenia i silnego zatrucia.

  Styl Hamptons - idealny na lato - jak go stworzyć w mieszkaniu?

Trutki na mrówki

W walce z mrówkami możemy również zaopatrzyć się w chemiczne trutki. W sklepach znajdziemy je m.in. w formie aerozolu czy płynu. Wystarczy umieścić je w miejscu gromadzenia się mrówek. Jednak nie możemy stosować ich w domach z dziećmi i zwierzętami tak samo, jak pułapek z boraksu. Mamy nadzieję, że przedstawione skuteczne sposoby na mrówki w mieszkaniu okażą się przydatne i pomocne.

Może Cię zainteresować:

2 komentarze

Andrzej

miałem taki sam problem w samochodzie, jakiś środek kupiony w markecie pomógł

odpowiedz
Iga

O skórce pomarańczy nie wiedziałam. Sprawdzę i dam znać czy działa,

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.