Strona główna » Kuchnia w małym mieszkaniu

Szczególnie w małym mieszkaniu kuchnia otwarta jest integralną częścią salonu. Dlatego też istotne jest schowanie jak największej liczby przedmiotów, które w kuchni są niezbędne, a niekoniecznie dekoracyjne. Jak więc urządzić kuchnię w małym mieszkaniu, by była ładna i funkcjonalna?

Najlepiej kuchnię zabudować frontami na tyle, ile się tylko da! W małym mieszkaniu im więcej zamykanych szafek, tym lepiej dla nas, bowiem łatwiej zachować porządek. Trzeba pamiętać, że w kuchni w małym mieszkaniu będzie zawsze za mało miejsca na różne naczynia, garnki, pojemniki. Chowanie ich do szafek zamykanych drzwiczkami jest dość istotne w sytuacji, kiedy kuchnia jest otwarta na salon.

Szafki kuchenne – z uchwytami czy bez

Szafki kuchenne mogą mieć delikatne uchwyty typu reling, ale warto zastanowić się też nad zamontowaniem w szafkach systemu klik-klak (nie ma typowych uchwytów, a szafkę otwiera się poprzez dociśnięcie drzwiczek) lub zrobieniem sfrezowanych uchwytów na krawędziach drzwiczek.

W małym mieszkaniu wykorzystaj każdy centymetr
W małej kuchni warto zabudować każdą wnękę wynikającą z konstrukcji budynku. Można w takim miejscu urządzić małą spiżarnię, wstawić lodówkę czy piekarnik w wysokiej zabudowie. Popularnym rozwiązaniem jest stosowanie cargo, czyli wąskich szafek z koszami, które idealnie sprawdzają się do przechowywania drobnych przedmiotów i zapasów spożywczych.

Szafa w kuchennej wnęce

Kolory do kuchni w małym mieszkaniu

W małym mieszkaniu, kiedy kuchnia i pokój dzienny są połączone, nie jest wskazane optyczne wyróżnianie kuchni. Dlatego najlepiej kolory frontów szafek kuchennych dobrać do kolorów ścian, jakie zostaną użyte we wnętrzu. Nie należy też wprowadzać zbyt dużej ilości materiałów wykończeniowych w kuchni. To oznacza, że najlepiej zrobić fronty szafek kuchennych z jednego materiału, np. laminatu w jednym kolorze i wzorze, wybrać kafle na podłogę i na ścianę takie same lub bardzo podobne kolorystycznie. Jak zawsze, gdy chodzi o małe mieszkanie radzimy wybierać jasne kolory. One bowiem powiększają optycznie mieszkanie.
Zdecydowanie lepiej nadać małej kuchni charakter dekorując ją designerskimi gadżetami lub naczyniami jak np. piękna misa na owoce. Dobrym pomysłem jest kupienie kolorowych dodatków i sprzętów kuchennych.

  Jaka lampa do salonu — jakie wybrać oświetlenie salonu?

Konsultacja Marina Suchorska www.quadrat.pl
Kuchnie zrealizowane przez studio mebli kuchennych MM Kuchnie www.mm-kuchnie.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.