Strona główna » Zadanie pranie – sortowanie ubrań

Zadanie pranie – sortowanie ubrań

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Czy wiesz, na przykład, jak posortować ubrania, wybrać odpowiedni detergent i program oraz jak prawidłowo suszyć uprane rzeczy? Jeśli wiesz, to rzeczywiście pralka wykona większość pracy. A nawet zrobi to lepiej i delikatniej, niż Ty sam, piorąc ręcznie. Poniżej kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować rzeczy do prania.

Niebieskie z niebieskimi, białe z białymi
To oczywiste, prawda? Istnieje jednak tak wiele kolorów i materiałów, że właściwe ich posortowanie jest naprawdę ważne. Przed praniem koniecznie przeczytaj wskazówki dotyczące prania umieszczone na metkach. Następnie podziel pranie, kierując się trzema prostymi zasadami:

Kolor
Podziel pranie na rzeczy białe, jasne oraz ciemne. W przypadku ubrań wielokolorowych kieruj się najjaśniejszym kolorem.

Temperatura
Na metce znajdziesz informację o tym, w jakiej maksymalnej temperaturze wolno prać daną tkaninę, aby nie ryzykować jej zniszczenia. Z drugiej jednak strony, producentom zdarza się, na wszelki wypadek, podawać zaniżoną temperaturę, która może nie wystarczyć do usunięcia wszystkich plam. Jeśli na ubraniu nie ma metki, kieruj się zdrowym rozsądkiem. Czy ubranie jest delikatne? Z jakiego materiału jest zrobione? Zastanów się i umieść je razem z podobnymi rzeczami.

Program
Sprawdź metkę i wybierz program w oparciu o zamieszczone na niej wskazówki. Jeśli twoja pralka ma specjalny program „pranie ręczne” możesz bez obaw prać w niej rzeczy przeznaczone do prania ręcznego.

W porządku. Z iloma grupami zakończyłeś sortowanie ubrań? Jest ich zbyt wiele? Zachowaj podział na kolory i połącz ze sobą różne tkaniny. Pamiętaj tylko, aby wybrać program prania dostosowany do najdelikatniejszej rzeczy w danej grupie.

Przed praniem opróżnij kieszenie! Drobiazgi, które w nich trzymasz mogą się zgubić, zniszczyć lub nawet uszkodzić pralkę.

zdjęcia i konsultacja:

  Kupujesz AGD - te funkcje mogą się przydać

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.