Strona główna » Kupujesz AGD – te funkcje mogą się przydać

Kupujesz AGD – te funkcje mogą się przydać

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Kiedy kupujemy sprzęty typu zmywarka, lodówka, pralka, zwracamy uwagę przede wszystkim na cenę. Potem ważne są wymiary. Następnie analizujemy funkcje… A warto zwrócić uwagę na kilka bardzo przydatnych.

Radzę przyjrzeć się funkcjom sprzętów AGD chwilę dłużej. Może się bowiem zdarzyć, że zajęci analizowaniem cen i wymiarów, nie zwrócimy uwagi na to, że nieco dopłacając będziemy mieli urządzenie z funkcjami, które w naszym domu są bardzo przydatne. Wybrałam kilka funkcji wartych zastanowienia.

Chłodziarko-zamrażarka może mieć technologię, dzięki której produkty spożywcze dłużej zachowują świeżość. Np. chłodziarko-zamrażarki Electrolux Inspiration EN3487AOX z technologią TwinTech™, utrzymują wilgotność w zmywarce na poziomie 65-90%. W takich warunkach zawartość witamin w świeżych warzywach i owocach nie zmienia się nawet po 10 dniach.
System obiegu powietrza MultiFlow zapewnia równomierną temperaturę i wilgotność na wszystkich poziomach chłodziarki.
Warto również wybrać urządzenie z zamrażarką bezszronową, czyli tzw. systemem No Frost, dzięki czemu urządzenia w ogóle nie trzeba rozmrażać. Ważne jest także wygodne, ergonomiczne i estetycznie wykonane wnętrze, bo w końcu do lodówki zagląda się kilka razy dziennie, a po dużych zakupach trzeba w niej poukładać wiele produktów.

W przypadku zmywarki ważny jest system dystrybucji wody podczas mycia. W zmywarkach Electrolux Inspiration ESL6552RA zastosowano specjalne ramię natryskowe FlexiSpray z podwójną osią. Dodatkowo zmywanie odbywa się pod wyższym ciśnieniem. Efekt – nie trzeba precyzyjnie układać naczyń w zmywarce, aby były dokładnie umyte. Te zmywarki mają też powiększone wnętrze, by zmieścić więcej naczyń o nietypowych kształtach.
Funkcje, które są przydatne to program krótki 30 minutowy, niezastąpiony, gdy przyjmujemy gości i szybko potrzebujemy czystych naczyń oraz program Eco pozwalający oszczędzać wodę i energię. Takie funkcje posiada np. zmywarka AEG F88060Vi0P – na zdjęciu obok.

Polecam piekarniki parowe, np. Electrolux EOB8851AAX lub AEG BS931440PM, łączące działanie gorącego powietrza i pary. Powinny to być jednak takie urządzenia, które mają też funkcje tradycyjnego piekarnika i programy 25 %, 50 % i 100 % pary.
Wygodne są także piekarniki z zaprogramowanymi na stałe programami pieczenia różnych potraw. Zamiast sprawdzać w książce kucharskiej ile czasu piecze się kurczak, wystarczy wybrać odpowiedni program.

Wśród płyt do gotowania
wyróżniają się płyty indukcyjne. Są energooszczędne, bezpieczne, efektywne i precyzyjne. Łatwo je czyścić, ponieważ płyta cały czas pozostaje chłodna, a rozlane resztki na nich się nie przypalają. Jak działa indukcja

  Oszczędzaj na płycie elektrycznej

Nowością są pralki z programami parowymi (np. energooszczędna pralka Electrolux EWF1408WDL lub AEG L75280FLP – na zdjęciu), które pozwalają nie tylko prać, ale też odświeżać ubrania. Ułatwiają pozbycie się np. zapachu dymu papierosowego czy odświeżenie ubrań, których nie można prać na mokro. Funkcje, które będą przydatne w codziennym użytkowaniu to m.in. oszczędna funkcja eco, pranie rzeczy delikatnych, pranie ręczne czy pranie butów sportowych.

Suszarki parowe to kolejny produkt wart polecenia. Suszą, odświeżają i ułatwiają prasowanie. Wiele rzeczy z nich wyjętych może być od razu powieszone w szafie, reszta wymaga tylko lekkiego przeprasowania. Nowością wśród suszarek są suszarki z pompą ciepła np. Electrolux EDH13487RW – suszą w nieco niższej temperaturze i dzięki temu zużywają mniej energii i są delikatniejsze dla tkanin.

Więcej na Electrolux

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.