Strona główna » Jaka lampa do salonu — jakie wybrać oświetlenie salonu?
lampa w salonie

W coraz większej ilości aranżacji mieszkań i domów jadalnia często połączona jest z salonem. W jaki sposób wydzielić obie te funkcje we wnętrzu tak, by ze sobą współgrały? Jednym z elementów, które może je łączyć, jest oświetlenie. Choć wiele osób stawia na zamontowanie takich samych lamp w jadalni i salonie (jedna nad stołem, druga nad częścią wypoczynkową), to jednak wcale nie trzeba decydować się na tak oczywiste rozwiązanie. Wystarczy tak dobrać oświetlenie, by nawiązywały do siebie stylem. Nastrojowe światło do oświetlenia salonu potrafi odmienić każde wnętrze, a przebywanie w dobrze oświetlonym pomieszczeniu będzie niezwykle przyjemne.

Lampy wiszące, lampy sufitowe

Lampa sufitowa Tsuki to doskonała propozycja na oświetlenie kuchni i jadalni. Klasyczna forma kuli sprawia, że lampa wisząca idealnie dopasuje się do każdego koloru ścian, dekoracji i mebli. Oświetlenie sufitowe powinno bowiem nie tylko dobrze wyglądać, ale również być funkcjonalne. Skorzystaj z długiej lampy wiszącej jeśli masz wystarczająco wysoko umieszczony sufit.

Lampy stojące

Nowoczesne lampy stojące pomogą natychmiast ożywić salon. Lampy podłogowe w skandynawskim stylu wprowadzą do Twojego pokoju harmonię i nastrojową, romantyczną aurę, a industrialne oświetlenie pozwoli Ci uzyskać oryginalną stylistykę fabryczną lub loft. Urządzasz domową pracownię? Z naszą pomocą doposażysz ją w inspirujące i praktyczne oświetlenie. Szukasz oryginalnej lampy podłogowej do klimatycznego salonu? Postaw na klasyczną lampę stojącą w stylu swojego salonu. Światło rozproszone daje doskonale przytulny efekt. Lampy stołowe to również dobry wybór na ocieplenie wizerunku salonu.

Lampy przy schodach

Często w salonach umieszczone są schody na piętro. Ważne jest, aby zadbać o ich prawidłowe oświetlenie, aby poruszanie się po nich było bardzo bezpieczne. Kinkiety schodowe to doskonałe rozwiązanie na doświetlenie stopni schodów. Nastrojowe oświetlenie przy schodach umilają wchodzenie po schodach.

  Ściany do oliwkowych i brązowych mebli

Zadaniem schodów jest wprowadzenie do kolejnej części domu. Ważne, aby oświetlenie było spójne i tworzyło zamkniętą całość. Nie znaczy to, że lampy w całym domu muszą być identyczne — wręcz przeciwnie. Jeśli lubisz łączyć ze sobą style, warto wybierać różnorodne lampy. Oświetlenie powinno jednak w jakiś sposób łączyć się ze sobą. Ponadczasowe, klasyczne lampy nie muszą być nudne, bowiem mogą występować w różnych rozmiarach i z różnymi kloszami. Jeśli dopasujemy je do stylu salonu, będą stanowić idealne uzupełnienie.

Może Cię zainteresować:

1 komentarz

korna

Ładna lampa nie tylko pełni funkcję praktyczną ale też a może przede wszystkim zapewnia ładny wystrój wnętrza

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.