Strona główna » Szafa w kuchni – więcej czy mniej miejsca w kuchni

Szafa w kuchni – więcej czy mniej miejsca w kuchni

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Wnękę w kuchni można wykorzystać na zbudowanie szafy z drzwiami przesuwanymi. To coraz częściej spotykane rozwiązanie w kuchni. Oferują nie tylko olbrzymią powierzchnię do przechowywania, ale też harmonijnie komponują się z wystrojem całego mieszkania. Szafa w kuchni to teoretycznie mniej, ale w praktyce więcej miejsca.

Systemy szaf z drzwiami przesuwanymi najlepiej sprawdzają się w kuchni otwartej na salon, gdzie pozwalają ukryć przed wzrokiem kuchenne sprzęty i akcesoria. Pokryte fornirem lub lakierem fronty mogą przypominać nowoczesną boazerię lub posiadać neutralne wykończenie zbliżone do faktury ściany.

Największym atutem systemu szaf jest możliwość ustawienia w nich dużych sprzętów AGD oraz mniejszych urządzeń kuchennych. Wewnętrzne moduły posiadają wysuwane dodatkowe powierzchnie robocze, praktyczne półki, przegródki i szuflady, które pomagają dobrze zorganizować poukładanie produktów spożywczych i przyborów kuchennych. Natomiast część cargo pełni rolę współczesnej spiżarni.

Takie zabudowy proponuje m.in. firma Raumplus. Projektuje zabudowy szafami wnękowymi w kuchni dające możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb. Dzięki frontom, którą mogą być rozmaicie wykończone,  szafa nie przypomina typowego mebla kuchennego.

Zdjęcia Raumplus

  Mieszkanie w stylu art deco - nowoczesne wydanie

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.