Strona główna » Mieszkanie w stylu art deco – nowoczesne wydanie

Luksus, elegancja, wysoka jakość, sentymentalizm – tak najkrócej można określić styl Art Deco . Zapraszamy do mieszania w Krakowie, które zostało urządzone w nowoczesnym wydaniu stylu Art Deco.

Projekt tego mieszkania z jednej strony nawiązuje do lat 30-tych XX wieku, z drugiej – wybiega w przyszłość, wykorzystując nowe i funkcjonalne rozwiązania. Partnerem wykonawczym realizacji była sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Apartament przy krakowskich Plantach

Lokalizacja przy spacerowych krakowskich Plantach to wymarzone usytuowanie dla nowego siedmiokondygnacyjnego budynku. Prezentowane wnętrze jest jednym z pięciu apartamentów znajdujących się na dwóch najwyższych kondygnacjach budynku, z malowniczym widokiem na panoramę Starego Miasta.

Kolory w mieszkaniu w stylu Art Deco

Pierwszym z elementów, na które zwracamy uwagę w apartamencie, jest ciekawa kolorystyka jednej ze ścian w salonie.

  • Zastosowana tu ciemnooliwkowa zieleń wprowadza do wnętrza spokój, dodaje elegancji i wytworności.
  • Elementy sztukaterii sprawiają, że ściana przestaje być płaska i staje się atrakcyjnym tłem do prezentacji galerii obrazów i geometrycznych luster w złotych ramach.
  • Pas ściany między kuchennymi szafkami udekorowano czarną orientalną mozaiką, nawiązującą kolorem do blatu.
  • Na podłodze króluje klasyczny dębowy parkiet, ułożony we francuską jodełkę. Te detale podkreślają mieszczański klimat wnętrza, ale we współczesnym komfortowym wydaniu.

Meble dobrze dobrane

Oprócz kuchennej zabudowy utrzymanej w bieli i ciepłym drewnie, z gustownymi złotymi detalami, w salonie nie ma zbyt wielu sprzętów.

  1. W salonie jest owalny stół na kilka osób i krzesła, nawiązujące do tradycyjnych modeli z oparciem z drewnianych szczebelków.
  2. Na tle zielonej ściany stanęła wygodna sofa w klasyczną pepitkę.
  3. Oświetlenie inspirowane wzornictwem z okresu Art Deco oraz dodatki w złotym wykończeniu tworzą piękną, wyważoną stylizację. Stonowana kolorystyka w odcieniach przełamanej bieli została wybrana z bogatej palety kanadyjskich farb Para Paints.

W przylegającej do salonu sypialni na jednej ze ścian położono na ścianach wzorzystą tapetę, również nawiązującą deseniem do art decowskich stylizacji. Ściany wykończono przy podłodze prostymi listwami, zakupionymi w salonie z wyposażeniem wnętrz Dekorian (www.dekorianhome.pl )

  Jak działa urządzenie do gazowania wody w domu?

www.dekorianhome.pl

Może Cię zainteresować: