Strona główna » Porcelana na różne okazje

Porcelana na różne okazje

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Jak wybrać idealną porcelanę, podając kawę czy herbatę? Mamy wskazówki, które pomogą ładnie nakryć do stołu. Japońska ceremonia podawania herbaty i etiopski zwyczaj parzenia kawy to jedne z najważniejszych rytuałów znane na całym świecie. Aby prywatna ceremonia była jeszcze przyjemniejsza, zadbaj nie tylko o wyjątkowy smak i zapach napojów, ale też o odpowiednią ich oprawę.

Najlepsze do zaparzania i podawania kawy lub herbaty są porcelanowe naczynia. Dlaczego? „Białe złoto” bowiem bardzo słabo przewodzi ciepło, dzięki czemu nie nagrzewa się od gorących napojów i potraw.

porcelana Italy Design, kolekcja Casa Dekor, Camouflage, Ethnic
Dekoria.pl, miska Yellow Amber
Dekoria.pl, porcelana Casa Dekor
Dekoria.pl, porcelana Organic

Jak wybrać najlepszą porcelanę wśród tysięcy dostępnych kolorów i wzorów? Na co zwrócić uwagę w trakcie poszukiwania filiżanek i czajników? Zobacz kilka wskazówek, dzięki którym łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o wyborze idealnej porcelany.

1. Na co dzień czy od święta?

Wybierz porcelanę na każdą okazję Dekoria.pl, porcelana Yellow Amber, porcelana Grey StoneDawniej porcelana kojarzyła się głównie z luksusem, przyjęciami lub oficjalnymi spotkaniami. Dzisiaj również podawanie kawy lub herbaty w eleganckiej porcelanie jest dobrze odbierane w trakcie świąt lub innych uroczystości. Jednak porcelanowe filiżanki lub kubki mogą cieszyć Twoje oczy także na co dzień. Do tego potrzebna Ci będzie tylko porcelana o mniej formalnym charakterze.

Porcelana na uroczyste spotkania i przyjęcia – porcelana wykorzystywana w trakcie domowych przyjęć powinna być nie tylko elegancka, ale też powinna pasować do całego wystroju stołu – obrusów, serwetek, a nawet siedzisk na krzesła. Jeśli lubisz często zmieniać dodatki, wybierz porcelanę w białym kolorze. Możesz też połączyć tę barwę z bardziej wyrazistym kolorem – zielonym lub niebieskim. Np. biało-niebieska porcelana Casa Dekor stanie się ozdobą każdego przyjęcia dzięki wzorowi inspirowanemu marokańskimi płytkami.

  Dywany w stylu mid-century modern

Porcelana na co dzień. W tym przypadku najważniejsze jest to, żeby porcelana cieszyła oczy za każdym razem, gdy po nią sięgasz. Tego lata zwróć uwagę zwłaszcza na słoneczne kolory filiżanek, talerzy i kubków, jakie mają naczynia z serii Yellow Amber.

2. W zestawie czy oddzielnie?

Porcelanę możesz kupować w zestawie lub samodzielnie skompletować potrzebne elementy.

porcelana Italy Design, kolekcja Casa Dekor, Camouflage, Ethnic

• Cały zestaw porcelany przyda się, jeśli chcesz wyposażyć się nie tylko w filiżanki i spodki, ale też zależy Ci na skompletowaniu innych naczyń, np. cukiernicy, czajnika, pojemnika na mleko lub dużych, obiadowych talerzy. W ten sposób wszystkie naczynia będą miały ten sam kolor i wzór, dzięki czemu ładnie zaprezentują się ustawione razem na stole.

Pojedyncze naczynia możesz kompletować, gdy chcesz wyposażyć się jedynie w część naczyń, np. sam czajnik z filiżankami lub ładną miskę, która będzie np. kuchenną ozdobą na owoce. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się także na prezent, zwłaszcza jeśli będzie zapakowane w eleganckie, gustowne pudełko.

Bez względu na to, czy wybierasz cały zestaw porcelany, czy jedynie dwa lub trzy naczynia, zadbaj o to, aby miały one taką samą kolorystykę. Będzie to nie tylko ładniej wyglądało za szklaną witryną lub na stoliku, ale też przyda Ci się w razie wizyty gości.

3. Porcelana twarda czy miękka?

Twarda lub miękka to rodzaj porcelany.

Porcelana twarda to głównie porcelana europejska, która jest gładka, ma naturalny biały kolor i widoczne cienkie, prześwitujące warstwy. Taką porcelanę możesz zazwyczaj myć w zmywarce i wkładać do kuchenki mikrofalowej.

Porcelana miękka, nazywana inaczej porcelaną chińską, ma lekko kremowy kolor. To właśnie ten rodzaj porcelany podbił dawniej cały świat. Choć jest ona delikatniejsza, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom naczynia z porcelany Fine China można myć w zmywarce, bez obawy o utratę koloru. Przed czyszczeniem sprawdź jednak oznaczenie widoczne na każdym naczyniu.

  Kolorowe naczynia i dodatki kuchenne

Duży wybór różnych rodzajów porcelany, w tym porcelany Fine China, znajdziesz na stronie Dekoria.pl

Może Cię zainteresować: