Kolorowe naczynia i dodatki kuchenne

Wesołe naczynia i przybory potrafią umilić nawet bardzo prozaiczne czynności, jak choćby obieranie i krojenie warzyw bądź owoców. Aby nieco ożywić wygląd naszej kuchni możemy zacząć od wyposażenia jej w kolorowe tarki, otwieracze do puszek, ubijaki do ziemniaków, a także jeśli zdarza się nam przygotowywać prawdziwą włoską pizzę, w specjalny nożyk.
Obrane i pokrojone warzywa dobrze jest włożyć do estetycznego naczynia, które odpowiednio wyeksponuje wielobarwną zawartość. Doskonale sprawdzą się tutaj szklane miseczki z kolorowym dnem – zielonym, niebieskim, żółtym lub czerwonym. Podkreślą atrakcyjny wygląd sałatki, sprawiając równocześnie, że będzie znakomicie smakować. Naszą pyszną potrawę podajmy w salaterce lub na talerzu z tej samej serii.

Elektroniczna waga – kolorowy dodatek

W kuchni nie powinno zabraknąć nowoczesnej, elektronicznej wagi. Czasem, zwłaszcza podczas pieczenia ciast, trzeba odmierzyć odpowiednią ilość mąki, cukru, masła lub innych produktów. Urządzenie to również nie musi być smutne i bez wyrazu. Uśmiechające się z wagi pomarańcze, cytryny czy pomidory ożywią kuchnię, a nam dodadzą energii.

Kolorowe czajniki

A zwykła czynność gotowania wody na herbatę? Jeśli używamy klasycznego czajnika stawianego na kuchenkę, możemy wybrać elegancki czajnik ze stali nierdzewnej wyposażony w silikonową np.

pomarańczową rączkę, chroniącą przed poparzeniem oraz gwizdek powiadomiający o zagotowaniu wody.
Herbatę możemy podawać, podobnie jak świeże soki z warzyw czy owoców w ozdobnych szklanych dzbankach; czarną w naczyniu z żółtym dnem, zieloną z dodatkiem kwiatów w czerwonym.

Dozownik w kolorze

Wśród użytecznych akcesoriów kuchennych na szczególną uwagę zasługuje dozownik na płyn do mycia naczyń, w którym dodatkowo znajduje się użyteczna gąbka. Nowoczesny i praktyczny doskonale komponuje się z aranżacją wnętrza.

Kuchenna biżuteria, funkcjonalna i właściwie wkomponowana w aranżację wnętrza sprawi, że zarówno przyrządzanie jak i spożywanie różnego rodzaju dań, tych bardziej wykwintnych, jak i tych mniej wyszukanych stanie się prawdziwą przyjemnością.

Produkty na zdjęciach do kupienia w sklepie: www.galicja.debica.pl i sklepgalicja.pl

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

Pozostaw odpowiedź

Only registered users can comment.