Strona główna » Jak działa urządzenie do gazowania wody w domu?

Jak działa urządzenie do gazowania wody w domu?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
saturator do wody gazowanej

Woda z bąbelkami oraz kostkami lodu to prawdziwy ratunek na żar lejący się z nieba podczas letnich upałów. A gdyby tak mieć ją zawsze pod ręką bez konieczności wychodzenia do sklepu? Dowiedz się czym jest saturator do wody gazowanej? Ile kosztuje i jakie korzyści wynikają z jego posiadania?

Ten, kto dorastał w czasach PRL-u prawdopodobnie doskonale pamięta wózki z wodą sodową, które stały na ulicach miast oraz miasteczek. Dzięki nim, okoliczni mieszkańcy mogli w upalne dni ugasić pragnienie bąbelkowym napojem. Dziś saturatory do wody gazowanej przeżywają swój renesans, jednak w nieco innej, bardziej zmodernizowanej odsłonie. Dodatkowo można je nabyć do posiadania we własnym domu. Zatem jak działa saturator do wody? Ile kosztuje? I jakie są jego zalety?

Na czym polega gazownie wody? Ile kosztuje?

Najprościej mówiąc woda gazowana powstaje w wyniku nasycenia zwykłej wody mineralnej lub źródlanej dwutlenkiem węgla. W domowych warunkach służą do saturatory wodne. To niewielkich wymiarów urządzenia, które do pracy potrzebują zasilania sieciowego. Składają się one z:

  • butli CO2
  • mechanizmu do saturacji
  • zbiornika np. szklanej butelki

Aby saturator do wody gazowanej mógł spełniać swoje zadanie potrzebuje odpowiednich nabojów zawierających dwutlenek węgla. Cena takiego saturatora waha się w zależności od liczby elementów wyposażenia oraz spełniających funkcji np. dodatkowego chłodzenia napojów. Koszty najtańszych urządzeń mieszczą się w przedziale od 150 do 300 zł, natomiast ceny najdroższych mogą oscylować w granicach 10 000 tysięcy zł.

Woda gazowana w domu – jak ją zrobić?

Jak zrobić wodę gazowaną w domu? Mając odpowiednie urządzenie odpowiedź na to pytanie nie jest zbyt skomplikowana. Mechanizm działania saturatora domowego jest bowiem stosunkowo jasny oraz prosty i nie powinien sprawić nikomu problemu.

  Rośliny doniczkowe najlepsze do mieszkania

Aby uzyskać wodę z bąbelkami należy umieścić butlę z nabojem CO2 na tylnej części urządzenia. Następnie trzeba napełnić szklaną butelkę wodą i zamontować ją w urządzeniu. Teraz wystarczy tylko wcisnąć przycisk start, który rozpocznie pracę saturatora. Po pewnym czasie otrzymamy domową wodę gazowaną, którą możemy wypić także z różnymi dodatkami np. sokiem owocowym lub syropem.

Saturator do wody gazowanej – woda gazowana w twoim domu

Kto z nas w trakcie letnich upałów nie potrzebuje orzeźwienia oraz ochłody. Zimna woda gazowana doskonale likwiduje uczucie przegrzania oraz zmęczenia. Możliwość samodzielnego przygotowania jej w domowych jest warunkach jest zatem sporym udogodnieniem.

Saturator do wody gazowanej znajdzie swoje zastosowanie w niemalże każdym gospodarstwie czy mieszkaniu. Ponadto świetnie nadaje się jako atrakcyjny i praktyczny element wyposażenia biura. Swoje miejsce znajdzie także w domowym miejscu pracy, gdzie zdarza nam się spędzać większą część dnia. Mówić prościej – urządzenia te świetnie sprawdzą się we wszystkich, często użytkowanych pomieszczeniach, szczególnie podczas letnich upałów.

Domowy saturator do wody – jakie są jego zalety?

Zalet urządzeń służących do gazownia wody jest wiele. Wśród najważniejszych warto wymienić przede wszystkim:

  • Dbanie o środowisko – Pierwszą i najczęściej wymienianą zaletą saturatorów jest ich ekologiczność. Są to więc urządzenia przyjazne środowisku. W końcu posiadając wodę gazowaną w domu najczęściej nie potrzebujemy kupować jej w sklepach. Dzięki temu znacząco ograniczamy zużycie plastiku, a tym samym jego odpadów. Saturatory bowiem, do przygotowania wody wykorzystują butelki wielorazowe, które najczęściej wykonane są ze szkła.
  • Oszczędność – Kolejną zaletą domowych saturatorów jest oszczędność. Choć sam zakup produktu wiąże się często ze sporym wydatkiem, to dzięki temu nie musimy ponosić dodatkowych kosztów związanych z kupowaniem wody w jednorazowych butelkach. Dzięki temu inwestycja po pewnym czasie zwróci się i dodatkowo w przyszłości pozwoli zaoszczędzić odpowiednią sumę pieniędzy.
  • Komfort oraz wygoda – to kolejne korzyści wynikające z posiadania domowych saturatorów. W końcu zapewniają one stały dostęp do gazowanej wody, praktycznie o każdej porze dnia i nocy. Nie musimy zatem fatygować się wychodzeniem do sklepu i dźwiganiem ciężkich zgrzewek butelkowanej wody.
  • Ochłoda i orzeźwienie – nic tak nie orzeźwia w letni upał jak zimna, bąbelkowa woda. Doskonale gasi pragnienie, a w połączniu ze słodkim syropem bądź ulubionym sokiem dostarcza także energii oraz aromatów smakowych.
  Źle sypiasz? Dowiedz się, jak skutecznie zadbać o zdrowy sen

Saturatory do wody gazowanej to kompaktowe urządzenia, które doskonale sprawdzą się w wielu pomieszczeniach oraz miejscach. Zapewniają stały dostęp do wody nasyconej CO2, co z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom sodowych napojów.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.