Strona główna » Kolory i podłóg do całego mieszkania

Drzwi wewnętrzne są w kolorze akacji. Na jakie kolory pomalować kuchnię, salon i sypialnię? Chcę do salonu i sypialni dobrać panele podłogowe w innym odcieniu i nie mam pomysłu. Co proponujecie?

Sugerujemy, aby wszystkie panele podłogowe w całym mieszkaniu były takie same. Szczególnie jeśli mieszkanie jest dwu- czy trzypokojowe. Stosowanie róznych paneli w każdym pomieszczeniu wprowadza chaos i nieład. Im mniej różnorodnych materiałów na podłodze, tym lepiej dla wnętrza. Można stosować inny materiał na podkreślenie ciągów komunikacyjnych, ale wynika to już z indywidualnego projektu wnętrza. Natomiast stosowanie paneli w różnych odcieniach nie wpłynie korzystnie na wygląd mieszkania.
W kuchni i łazience najlepiej sprawdzą się kafle. One moga być w kolorze zupełnie innym niż panele. Będa wyznaczać odrębne strefy jakimi sa kuchnia i łazienka właśnie.

Ta sama zasada dotyczy malowania ścian w poszczególnych pomieszczeniach. Warto wybrać jeden przewodni kolor i ewentualnie uzupełnić go o drugi, który np. podkreśli dominującą ścianę we wnętrzu. Kolor drzwi czyli akacja jest na tyle neutralny i spokojny, że obok nich dobrze będą wyglądały ściany zarówno jasne – beże, wanilia, ecru, pastelowa zieleń, szarość, jak i ciemne.

Konsultacja pracownia 81.waw.pl

zdjęcie Classen

  Gotowe farby - 30 kolorów Jedynki do wyboru

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.