Strona główna » Kolorowe włączniki; jak zestawiać kolory

Kiedy zdecydujemy się na wymianę osprzętu elektrycznego, czyli włączników i gniazdek, warto zastanowić się nad włącznikami kolorowymi. Zobaczmy jak je dopasować do kolorów w mieszkaniu.

Jak rozplanować włączniki i gniazda? Podstawowa zasada montażu osprzętu głosi, że łączniki czy gniazda powinny być łatwo dostępne, a ich liczba dostosowana ilości urządzeń w danym pomieszczeniu. W kuchni czy salonie zapotrzebowanie na gniazda na pewno będzie większe niż np. w pokoju dziecięcym lub łazience. W tym ostatnim wnętrzu powinny się z kolei znaleźć gniazda bryzgoszczelne, np. z kolekcji AS firmy Ospel, które zapewniają bezpieczne korzystanie w pomieszczeniach wilgotnych, jakim jest łazienka.

Specjalne kontakty IP44 do łazienki

W trakcie prac warto także zastanowić się nad zamianą gniazd pojedynczych na podwójne, zastosowaniem gniazd z uziemieniem DATA lub schuko czy też modeli specjalistycznych: antenowych, komputerowych lub głośnikowych.

Kolorowe włączniki zwane kontaktami

Nie da się ukryć, że dodatki i akcesoria mają ogromny wpływ na ogólny wizerunek wnętrza. Wysłużony i podniszczony osprzęt elektryczny nie będzie się elegancko prezentował na odświeżonej ścianie, dlatego podczas remontu warto zastąpić go nowym. – Jeszcze kilka lat temu w naszych mieszkaniach królował prosty biały osprzęt. Obecnie na rynku dostępne są gniazda wtykowe i włączniki w tak różnych wariantach kolorystycznych, że bez trudu można dopasować je do wystroju pomieszczenia.

Dla przykładu: w kolekcji KARO firmy Ospel znaleźć można osprzęt zarówno w jasnych, jak i stonowanych barwach, a do tego zamontować go w ramkach w odcieniach wenge, lawendy, satynowej czerwieni czy limonki. Wymiana osprzętu to z pozoru tylko drobna modyfikacja, jednak końcowy efekt może zaskoczyć. Podczas remontu warto zatem zadbać o te elementy, ponieważ dzięki nim cała aranżacja będzie spójna i perfekcyjnie skomponowana – dodaje specjalista firmy Ospel.

zdjęcia Ospel
Więcej informacji na temat kolekcji osprzętu elektrycznego firmy Ospel na www.ospel.pl

  Masz dość suszenia i prasowania ubrań? Poznaj suszarki bębnowe!

Może Cię zainteresować: